Medikai primena: negalima liesti gyvūnų vakcinacijai nuo pasiutligės skirtų jaukų

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras, minėdamas Pasaulinę pasiutligės dieną, primena gyventojams, kad negalima liesti gyvūnų vakcinacijai skirtų jaukų. Nuo rugsėjo 22 iki gruodžio Lietuvoje Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) vykdys laukinių gyvūnų vakcinaciją nuo pasiutligės. Jaukai su vakcina bus mėtomi pasienyje su kaimyninėmis šalimis: Rusijos Federacijos Kaliningrado sritimi, Lenkija ir Baltarusija (1 pav.) Vakcinos aprašą galima rasti VMVT interneto svetainėje. Iš viso Lietuvos teritorijoje bus išmėtyta apie 857 tūkst. jaukų.

ULAC medikai primena, jog radus jaukų – jų negalima liesti. Jeigu asmuo turėjo sąlytį su jauku, būtina nedelsiant kreiptis į gydymo įstaigą. Gydytojas, įvertinęs galimą užsikrėtimo riziką, spręs dėl asmens skiepijimo nuo pasiutligės. Jeigu jaukai aptinkami prie gyvenamųjų namų, apie tai būtina pranešti teritorinei VMVT.

Skaityti toliau http://www.ulac.lt/naujienos/pranesimai-spaudai/medikai-primena-negalima-liesti-gyvunu-vakcinacijai-nuo-pasiutliges-skirtu-jauku

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *