Nuorodos

Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos grupių asmenų sveikatos stiprinimo programos užsiėmimai

Lapkričio 6 d. 17.00 val. paskaita „Sveika gyvensena, jos reikšmė lėtinių neinfekcinių ligų prevencijai“ (Visuomenės sveikatos biuras, Respublikos g. 68).

Lapkričio 7 d. 17.00 val. paskaita „Streso reikšmė širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto atsiradimui. Streso valdymas“ (Visuomenės sveikatos biuras, Respublikos g. 68).

Lapkričio 14 d. 17.00 val. paskaita „Širdies ir kraujagyslių ligų, cukrinio diabeto rizikos veiksniai, komplikacijos, sveikatos rodiklių supratimas“ (Visuomenės sveikatos biuras, Respublikos g. 68).

Lapkričio 21 ir 28 d. 17.00 val. paskaita „Mitybos reikšmė širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto atsiradimui bei prevencijai“ (Visuomenės sveikatos biuras, Respublikos g. 68).

 

Užsiėmimuose gali dalyvauti ir laisvi klausytojai (ne Programos dalyviai).

Išsami informacija apie Programos užsiėmimus teikiama telefonu (8 45) 46 75 06

Seminaras „Traumų sauga ir prevencija“

Lapkričio 8 d. 14.00 val. seminaras „Traumų sauga ir prevencija“ (Visuomenės sveikatos biuras, Respublikos g. 68).

 

13.50–14.00 val.

Dalyvių registracija

14.00–14.50 val.

Kaip saugiai elgtis šalia geležinkelio“

Valstybinės kelių transporto inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos specialistas

14.50–16.00 val.

Kurkime sveikatai palankią gyvenamąją aplinką“

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos biuro vyr. specialistė D. Urbonienė

16.00–16.30 val.

Pranešimas ir diskusija „Atšvaitas mažas – gyvybė didelė“

Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė K. Prankienė

Būtina registruotis iš anksto telefonais: (8 45) 46 32 81, 46 75 06.

Konkursas „Sveikuolių sveikuoliai“ I etapas Panevėžio miesto savivaldybėje

Konkursą „Sveikuolių sveikuoliai“ organizuoja Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras (LMNŠC), Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras (SMLPC), savivaldybės.
Konkurso tikslas – ugdyti vaikų ir mokinių gebėjimus saugoti ir stiprinti savo ir kitų sveikatą, skatinti vaikų, mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų bendradarbiavimą, vertinti savo ir kitų potencialą dirbant komandoje.
Konkursas vykdomas trimis etapais.
2017 m. spalio 17, 18, 19 ir 20 d. Panevėžio miesto savivaldybėje startavo mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkursas „Sveikuolių sveikuoliai“ I etapas.
Panevėžio miesto savivaldybėje konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ organizatoriai – Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ir Panevėžio miesto Švietimo skyrius. Konkurso partneriai – UAB „Dembavos medelynas“, Optikos salonas „Fielmann“, UAB „Amalkera“, UAB „Biuro verslas“, Panevėžio kūno kultūros ir sporto centras.
Konkurse dalyvavo ikimokyklinio, priešmokyklinio, bendrojo ugdymo mokyklų 36 komandos penkiose amžiaus grupėse – 203 dalyviai. Komandą sudarė 5 mokiniai, 1 mokytojas, 1 visuomenės sveikatos priežiūros specialistas, dirbantis mokykloje (ar kitas medicininį išsilavinimą turintis asmuo).
Konkurso metu komandos prisistatė, atliko sveikos gyvensenos, žmogaus saugos, žalingų įpročių prevencijos, pirmos pagalbos bei judėjimo užduotis. Komandų kapitonai, mokytojai ir sveikatos priežiūros specialistai varžėsi atlikdami individualias užduotis.
Komandas vertino komisija: Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro atstovas, Panevėžio miesto Švietimo atstovas, Panevėžio apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovai bei Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovai.
Konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ I etapo nugalėtojais penkiose amžiaus grupėse tapo ir į II etapą pateko šios komandos:
ikimokykinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų grupėje – Panevėžio lopšelio-darželio „Aušra“ komanda.
1–4 klasių mokinių – Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos komanda.
5–6 klasių mokinių – Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijos komanda.
7–8 klasių mokinių – Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos komanda.
9–11/I–III gimnazijų klasių – Panevėžio 5-osios gimnazijos komanda.
Nugalėtojams buvo įteikti diplomai, padėkos ir atminimo dovanėlės.
Sveikiname nugalėtojus bei linkime jiems sėkmės antrajame etape, kuris vyks Šiaulių mieste.

Nauja iniciatyva – socialinė kampanija „Vaikystė šešėlyje“

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas (toliau – Departamentas) ir asociacija „Mentor Lietuva“ inicijuoja socialinę kampaniją „Vaikystė šešėlyje“, kuria siekiama didinti visuomenės susirūpinimą dėl alkoholio vartojimo šeimoje kylančių sunkumų.

Užsienio šalių tyrimų duomenimis, Europa laikoma žemynu, turinčiu didžiausią alkoholio vartojimo lygį ir su tuo susijusias pasekmes. Siekiant geriau suprasti šios problemos mąstą bei kylančius iššūkius, Lietuvoje pradedama vykdyti asmenų nuo 18 metų apklausa. Maloniai kviečiame anonimiškai dalyvauti ir atsakyti į anketos klausimus:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfA0eto37nK7_E-gIs4gDVrJCUYmq1ObuZ81DYe2ScLLjTOkQ/viewform

Apibendrinti apklausos duomenys bus pristatyti socialinės kampanijos baigiamajame renginyje 2018 m. vasario mėnesį. Departamentas ir asociacija „Mentor Lietuva“, kaip ir kitos organizacijos, veikiančios JAV, Vokietijoje, Slovėnijoje, Lenkijoje bei Švedijoje, vieną savaitę, kai švenčiama Šv. Valentino diena, ypatingą dėmesį tradiciškai skiria alkoholio vartojimo šeimoje temai bei diskusijai dėl pagalbos galimybių vaikams, kurių šeimose piktnaudžiaujama alkoholiu.

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento informacija

Pasaulinę maisto dieną primename, kaip svarbu plauti rankas

Pasaulinę maisto dieną primename, kad nesaugus maisto tvarkymas yra dažniausia žarnyno infekcijų protrūkių priežastis.

ULAC duomenimis, mūsų šalyje kasmet užregistruojama apie 20 tūkst. susirgimų žarnyno infekcinėmis ligomis – dažniausiai serga vaikai iki 5 metų. Apie 70 proc. susirgusių žarnyno infekcinėmis ligomis asmenų Lietuvoje užsikrečia namų aplinkoje. Tačiau dar iki šiol pasitaiko atvejų, kai žmonės nukenčia nuo parduotuvėse pirkto ar viešojo maitinimo įmonėse vartoto maisto.

Šių metų Pasaulinės maisto dienos tema – „Keisti migracijos ateitį. Investuoti į maisto saugą ir kaimo plėtrą“. ULAC specialistai, kalbėdami apie maisto saugumą atkreipia dėmesį, kad didžiausią susirūpinimą kelia užterštas patogeniniais mikroorganizmais maistas bei per maistą plintančių infekcijų problema.

Patariame:

  • Plauti rankas. Dažnas ir tinkamas rankų plovimas yra paprasčiausias ir saugiausias būdas pašalinti nuo jų užkrečiamųjų ligų sukėlėjus ir sumažinanti riziką užsikrėsti ne tik per maistą plintančiomis infekcinėmis ligomis, bet ir virusinėmis kvėpavimo takų infekcijomis, gripu.
  • Būti atidiems perkant maisto produktus, atkreipti dėmesį į gamintojų nurodytą galiojimo ar suvartojimo laiką.
  • Paisyti gamintojų nurodytų maisto laikymo sąlygų.
  • Saugiai gaminti maistą – tinkamai apdoroti karščiu, neužteršti vartojimui paruošto maisto, paisyti maisto ruošimo ir rankų higienos.

Daugiau informacijos apie per maistą plintančias infekcines ligas ir patarimus, kaip saugiai tvarkyti maistą namuose, rasite www.ulac.lt

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro informacija

Startuoja konkursas „Sveikuolių sveikuoliai“

Lietuvos mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkursas „Sveikuolių sveikuoliai“, kurio organizatoriai yra Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, vykdytojai – Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras ir savivaldybės, mokyklose buvo vykdomas iki 2017 m. spalio 2 d. Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras organizuoja I-ąjį etapą, kuris vyks Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinėje mokykloje, Dariaus ir Girėno g. 26:

2017 m. spalio 17 d. 10.00 val. – ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų.

2017 m. spalio 18 d. 12.00 val. – 1–4 klasių mokinių.

2017 m. spalio 19 d. 12.00 val. – 5–6 klasių mokinių.

2017 m. spalio 20 d. 12.00 val. – 7–8 klasių mokinių.

2017 m. spalio 24 d. 14.00 val. – 9–11 (gimnazijų I–III) klasių mokinių.

Įkvėpk! Judėk! Maitinkis sveikiau! Pailsėk! Išlik blaivus! Šiuos ir panašius patarimus, įkvepiančius sveikesniam gyvenimui, kviečiame prisiminti spalio 10-ąją minint Pasaulinę psichikos sveikatos dieną!

Nuo 1992 metų kasmet spalio 10 dieną minima Pasaulinė psichikos sveikatos diena skirta atkreipti visuomenės dėmesį į tai, kaip svarbu saugoti ir stiprinti ne tik kūno, bet ir psichinę sveikatą, didinti organizmo atsparumą stresui bei siekti išvengti įvairių ligų ir sutrikimų.

Patarimai, kasdien stiprinantys psichinę sveikatą:
Įkvėpk! Šviežias oras būtinas kiekvienai kūno ląstelei. Jis padeda sustiprinti atsparumą ligoms, mažina nuovargį ir palengvina viso organizmo darbą.
Judėk! Sportas išjudina ir kūną, ir nuotaiką. Net ir lengvas pasivaikščiojimas mažina streso hormonų kiekį, padeda užmiršti blogas mintis, gerina miegą.
Veik! Prisimink savo pomėgius ir skirk jiems laiko. Tai puikus būdas atsikvėpti nuo darbų, atrasti naujų kūrybinių galių ir bendraminčių.
Kalbėkis! Problemos atrodo ne tokios didelės, kai pasikalbi su kitu. Kalbantis daug lengviau rasti išeitį iš bet kokios situacijos.
Maitinkis sveikiau! Pilnavertis maistas gali padėti jaustis geriau. Be to, suteikia fizinės ir psichinės energijos, didina darbingumą ir padeda išvengti viršsvorio.
Išlik blaivus! Gera savijauta ir sveikata – ne pakeliui su alkoholiu. Alkoholis neigiamai veikia ne tik kepenis – jis žaloja kiekvieną žmogaus kūno ląstelę, skatina įvairias priklausomybes ir žlugdo asmenybę.
Prisimink draugus! Bendravimas nugali vienišumą. Tikra draugystė didina savivertę, stiprina ir plečia socialinius ryšius bei daro teigiamą įtaką visoms žmogaus gyvenimo sritims.
Pailsėk! 8-9 valandos miego daro stebuklus. Miego metu atsistato ir „persikrauna“ visos organizmo funkcijos, kokybiškas miegas gerina darbingumą ir gyvenimo kokybę.

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro informacija

Daugiau informacijos rasite: 

http://www.smlpc.lt/lt/naujienos/pranesimai_ziniasklaidai/sam_kviecia_i_akcija_stiprinkite_savo_psichine_sveikata_ir_laimekite_prizu.html,

http://www.vpsc.lt/index.php?option=com_content&view=article&id=371&Itemid=72&lang=lt/