Rugsėjo 28-oji – Pasaulinė pasiutligės diena

Rugsėjo 28-ąją pasaulyje minima pasiutligės diena. Pasiutlige užsikrečiama, kai žmogui įkanda, įdreskia ar apseilėja sergantis naminis ar laukinis gyvūnas, su kurio seilėmis pasiutligės virusas patenka į žaizdą. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, per pirmąjį šių metų pusmetį medicinos pagalbos dėl įvairių laukinių ir naminių gyvūnų sužalojimų kreipėsi 2 481 asmuo, pernai per tą pati laikotarpį – 2 659.

Pasiutligė – tai ūminė žmonių ir gyvūnų virusinė centrinės nervų sistemos infekcija, kuri netaikant specifinių profilaktikos priemonių, visada baigiasi mirtimi.

Pirmieji pasiutligės simptomai panašūs į gripą: karščiavimas, galvos skausmas, didelis silpnumas. Šis periodas gali užtrukti apie savaitę. Skiriamos dvi tipinės pasiutligės formos: klasikinė pasiutligės forma, pasireiškianti vandens baime, oro judėjimo baime, gerklų spazmais ir paralyžine pasiutligės forma, kuri pasireiškia progresuojančiu raumenų silpnumu be galvos smegenų pažeidimo požymių. Neurologinių simptomų periodas gali užtrukti apie savaitę, paskui pereina į komą ir baigiasi mirtimi.

Skaityti toliau http://www.ulac.lt/naujienos/pranesimai-spaudai/rugsejo-28-oji-pasauline-pasiutliges-diena_367

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *