Apie dantų priežiūrą

Vaikui pradėjus lankyti mokyklą tėveliai neturėtų prarasti budrumo ir prižiūrėti, kad vaikas kasdien valytų dantukus. Dėl to gali tekti keltis keliomis minutėmis anksčiau, bet ugdyti šį vaikų įprotį tikrai verta. Dantų valymas su pasta ir šepetėliu – efektyviausia priemonė, siekiant išvengti dantų ir dantenų ligų.
Valyti dantis būtina du kartus per dieną – ryte ir vakare po dvi minutes. Valantis dantis pašalinamos minkštosios apnašos – bespalvė, lipni bakterijų plėvelė, nuolat susidaranti ant dantų, tarpdančiuose ir ties dantenų linija. Kad nebūtų traumuojamos dantenos ir vaikui neskaudėtų, reikia naudoti minkštą dantų šepetėlį. Šepetėlį nauju reikia keisti kas du – tris mėnesius, taip pat persirgus infekcinėmis ligomis.
Tačiau, net ir kasdien du kartus valant dantis, viso darbo dantų šepetėlis ir pasta pilnai neatlieka. Būtina vaiką išmokyti naudotis papildomomis priemonėmis – tarpdančiu siūlu, skalavimo skysčiu, kurie padeda apsaugoti dantis nuo bakterijų kaupimosi. Čia tėveliams į talką ateis Panevėžio miesto visuomenės sveikatos biure dirbanti burnos higienistė, Renata Ragauskaitė, kuri nuolat lankosi mokyklose ir moko moksleivius taisyklingai rūpintis burnos higiena, konsultuoja tėvelius burnos higienos klausimais.
Tėveliai turėtų žinoti, kad vaikų dantų priežiūrą gerokai palengvina dantų dengimas silantais – dantų vageles ir duobeles hermetizuojančiomis medžiagomis, kurios dantis apsaugo nuo ėduonies. Padengtas silantais dantų paviršius tampa lygesnis, lengviau išvalomas. Nemokamai silantuojamas vaikų nuo 6 m. amžiaus nuolatinių krūminių dantų kramtomasis paviršius.