Akcija TYLOS STEBUKLINGA VERSMĖ

2015 m. balandžio 29 d. Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų pasaulio šalių, bus minima Tarptautinė triukšmo supratimo diena skirta atkreipti visuomenės dėmesį į ilgalaikio triukšmo neigiamas pasekmes gyventojų sveikatai. Tarptautinė triukšmo supratimo diena kitose šalyse minima 20 kartą, o Lietuvoje – antrą.

2014 m. Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras ir Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras pirmą kartą vykdė priemonę „Triukšmo prevencijos priemonių įvairovė mokyklose, rengiantis akcijai „Tylos stebuklinga versmė“. Akcija susilaukė didžiulio susidomėjimo, informaciją apie vykdytas veiklas pateikė 52 ugdymo įstaigos, o ypač gausiu dalyvavimu išsiskyrė Telšių rajonas – net 10 ugdymo įstaigų vykdė įvairias veiklas. Akcijos metu bendruomenės kūrė plakatus, piešė piešinius tylos tema, kai kurios mokyklos organizavo teatralizuotus pasirodymus, skirtus tylai, matavo triukšmo lygį, kūrė „tylos dietos“ receptus, dauguma mokyklų administracijų įprastą skambučio garsą, skelbiantį pamokų pertraukas, pakeitė į natūralius gamtos garsus (paukščių čiulbėjimo, vandens čiurlenimo, jūros ošimo), mokyklos bendruomenės nariai dalyvavo pokalbiuose ir diskusijose apie triukšmo daromą žalą sveikatai.

Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija kartu su Sveikatos apsaugos ministerija kviečia ugdymo įstaigas ir šiais metais balandžio 29 d. Tarptautinę triukšmo supratimo dieną paminėti akcija „Tylos stebuklinga versmė„, kurios metu mokyklos bendruomenė būtų supažindinama su triukšmu kaip su aplinkosaugos veiksniu ir jo poveikiu žmogaus sveikatai. Akcijos metu rekomenduojama vykdyti veiklas, skirtas supažindinti akcijos dalyvius su galimu žalingu triukšmo poveikiu klausai, ypač garsiai klausantis muzikos, bei triukšmingo elgesio kultūros aspektais.

Akcijos „Tylos stebuklinga versmė“ vykdymas nėra privalomas. Dalyvavusių akcijoje prašome informaciją apie įgyvendintas veiklas iki gegužės 29 d. pateikti el.pašto adresu rytis.rimgaila@lmnsc.lt
Gavus šių veiklų aprašymus bus organizuojama veiklų atranka teikti paraišką Europos garsinės aplinkos apdovanojimui laimėti. Akcijos veiklų aprašymo forma pateikta priede. Taip pat pridedame ir praeitų metų akcijai skirtas priemonių vykdymo rekomendacijas.

Prisegti dokumentai:
Akcijos TYLOS STEBUKLINGA VERSMĖ rekomendacijos
Akcijos TYLOS STEBUKLINGA VERSME vykdytu veiklu anketa