Atnaujintos rekomendacijos rizikos grupės žmonėms

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministras – valstybės lygio ekstremalios situacijos valstybės operacijų vadovas Aurelijus Veryga gegužės 22 d. priėmė sprendimus, kuriais buvo panaikintos kai kurios rekomendacijos rizikos grupės asmenims, pateiktos ankstesniuose sprendimuose. Visuose sprendimuose panaikintas punktas, nerekomenduojantis dirbti 60 metų ir vyresniems ir/ar turintiems lėtinių susirgimų asmenims. Niekur neturi likti ir informacijos prie įėjimo į prekybos, paslaugų teikimo vietas, įstaigas apie tai, kad jose nerekomenduojama lankytis rizikos grupės asmenims.

Jei vyresnio amžiaus asmenys nekarščiuoja, neturi ūmių kvėpavimo takų infekcijos požymių, nėra saviizoliacijoje, jie gali dirbti savo darbo vietose, laikydamiesi higienos reikalavimų. Tačiau ir toliau tokiems asmenims rekomenduojama apsvarstyti su darbdaviu galimybę dirbti nuotoliniu būdu arba organizuoti darbą taip, kad būtų užtikrinamas kuo mažesnis kontaktas su kitais žmonėmis. Taip pat išlieka rekomendacijas rizikos grupės asmenims nesilankyti arba kuo rečiau lankytis renginiuose, kitose žmonių susibūrimo vietose: parduotuvėse, vaistinėse, bažnyčiose, kitose viešose vietose, vengti viešojo transporto.

Rizikos grupei priklausantys asmenys turėtų prašyti artimųjų, draugų ar kaimynų pasirūpinti maistu ir kitomis būtinomis priemonėmis, užsisakyti maisto ar būtinųjų priemonių nuotoliniu būdu, nesant tokios galimybės, kreiptis į savivaldybės administraciją dėl tokių paslaugų suteikimo. Jeigu reikia pratęsti vaistų receptą, jiems rekomenduojama kreiptis į savo šeimos gydytoją nuotoliniu būdu. Suvokdami didesnį pavojų nei kitiems susirgti sunkesne COVID-19 ligos forma, vyresniojo amžiaus ir lėtinėmis ligomis sergantieji asmenys turėtų laikytis saugaus (ne mažiau kaip 2 metrų) atstumo nuo kitų žmonių, nebendrauti su žmonėmis, turinčiais ūmios kvėpavimo takų infekcijos požymių. Taip pat reikėtų vengti fizinio kontakto (apkabinimo, rankų paspaudimų ir pan.).

Įvairios paslaugas teikiančios įstaigos, laisvalaikio praleidimo veiklos vietos negali nepriimti rizikos grupės žmonių ir neteikti jiems paslaugų. Taip pat nebereikia atidėti vairavimo ar užsienio kalbos egzaminų rizikos grupės žmonėms. Taip pat neliko rekomendacijos nedalyvauti egzaminų vykdyme rizikos grupės darbuotojams.

Plačiau skaityti:

http://sam.lrv.lt/lt/koronavirusas/operaciju-vadovo-sprendimai