Dėl rudeninės laukinių gyvūnų vakcinacijos nuo pasiutligės

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras informuoja, kad Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (toliau — VMVT) š. m. rugsėjo 19 d. pradėjo vykdyti rudeninę laukinių gyvūnų vakcinaciją nuo pasiutligės (iš orlaivių). Esant palankioms meteorologinėms sąlygoms planuojama laukinių gyvūnų vakcinaciją nuo pasiutligės baigti š. m. gruodžio mėnesį.
Laukinių gyvūnų vakcinacijai naudojami jaukai su vakcina „Lysvulpen“ – gyva peroralinė suspensija, kuri registruota Lietuvos Respublikoje. Detalų vakcinos aprašą galima rasti VMVT interneto svetainėje, adresu http://vetltl.vet.lt/vr/. Iš viso Lietuvos teritorijoje bus išmėtyta apie 505 000 jaukų. Jaukai su vakcina mėtomi pasienyje su kaimyninėmis šalimis Lenkijos ir Baltarusijos respublikomis.
Atkreipiame dėmesį, kad radus jaukus – jų negalima liesti. Jeigu vakcina atsitiktinai patenka ant odos, nedelsiant reikia ją nuplautl su dideliu kiekiu vandens ir muilu, bei nedelsiant kreiptis į gydymo įstaigą. Gydytojas, įvertinęs galimą užsikrėtimo riziką, spręs dėl asmens skiepijimo nuo pasiutligės. Jeigu jaukai aptinkami prie gyvenamųjų namų, apie tai nedelsiant pranešti teritorinei VMVT.

Pagal užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro informaciją parengė visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą Jurgita Mikoliūniemė