Dėmesys širdžiai – minint Pasaulinę širdies dieną Panevėžyje

Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras (VSB) rugsėjo 27-ąją organizavo Pasaulinės širdies dienos minėjimą – prevencinę akciją „Sveikas aš – sveika širdis“.
Renginyje, vykusiame Laisvės aikštėje, buvo galima pasisverti išmaniosiomis svarstyklėmis, pamatuoti kraujospūdį, sužinoti kraujo įsisotinimo deguonimi rodiklius, pasikonsultuoti apie sveiką gyvenseną, širdies ir kraujagyslių ir cukrinio diabeto rizikos grupių asmenų sveikatos stiprinimo programą ir kt. Šias paslaugas Laisvės aikštės praeiviams siūlė Panevėžio miesto savivaldybės VSB ir renginio partneriai. Tarp jų buvo ir Panevėžio krašto žmonių su negalia asociacijos atstovai, kvietę panevėžiečius žaisti neįprastą sportinį žaidimą visiems „Bočia“, ir POUND trenerė, pravedusi triukšmingą, linksmą kardiotreniruotę, Lietuvos širdies asociacija (Panevėžio skyrius), Nacionalinis kraujos centras (Panevėžio filialas) dovanojo marškinėlius su atributika, balionus, informacinę medžiagą, plakatus, knygeles ir kt. Panevėžio ligonių kasos atstovai dalijosi informacija apie Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis finansuojamą širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos programą, priminė panevėžiečiams apie privalomąjį sveikatos draudimą, Europos sveikatos draudimo kortelę bei surengė viktoriną, patikrinančią jos dalyvių žinias apie širdies ir kraujagyslių ligas, sveikatos priežiūros paslaugų teikimą ir kt. Atsakinėjusieji į klausimus ne tik gavo prizų už teisingus atsakymus, bet ir sužinojo vertingos informacijos.
Dainas širdžiai atliko Gendriaus Jakubėno modernaus dainavimo studijos mokiniai. Šventinę nuotaiką palaikė didžėjus Tadas Smetonis, renginio akcentas – ROSSMAX „Širdelė“.
Renginyje dalyvavo nemažai panevėžiečių, Panevėžio miesto savivaldybės darbuotojų, pietų pertraukos metu stabtelėjusių prie renginio palapinės.
Rūpinkitės savo sveikata kiekvieną dieną, pažadėkite širdžiai sveikiau maitintis, daugiau judėti, atsisakyti žalingų įpročių, šypsotis ir širdis Jums padėkos.

Parengė Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą Ala Kuzmienė.