Eismo saugumas – visuotinis klausimas

Lietuvoje balandžio 6-ąją minima Saugaus eismo diena. Siekiant išsaugoti žmonių gyvybes ir sveikatą, šią dieną kiekvienas eismo dalyvis raginamas būti atsakingas už savo elgesį kelyje. Saugaus eismo diena į atmintinų dienų sąrašą įtraukta 2006 metais.

Nuolat didėjantis eismo intensyvumas kelia vis daugiau iššūkių užtikrinant saugų eismą Lietuvoje. Kadangi kiekvienas visuomenės narys yra ir kelių eismo dalyvis, eismo saugumas tampa visuotiniu klausimu. Didelis autoįvykių skaičius Lietuvoje sietinas su neatsakingu žmonių elgesiu prie vairo, netinkamu eismo organizavimu, automobilių ir kelių būkle ir t. t. Visuomenės supratimas apie eismo kultūrą, savitarpio pagarbą ir pagalbą kiekvienam eismo dalyviui turėtų tapti norma.

Europos Sąjungos institucijos ir kiekviena valstybė atskirai stengiasi gerinti eismo saugą. Lietuva labai priartėjo prie 2011 m. Baltojoje knygoje užsibrėžto tikslo žuvusiųjų eismo įvykiuose skaičių iki 2020 m. sumažinti dvigubai (2010 – 300 žuvusių, 2020 – 175). Tai buvo pasiekta nustatant papildomas priemones saugiam eismui užtikrinti, diegiant naujas pažangias technologijas, edukuojant eismo dalyvius, tobulinant baudų sistemą už Kelių eismo taisyklių (toliau – KET) pažeidimus.

Lietuvoje saugaus eismo politiką formuoja Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija bendradarbiaudama su Vidaus reikalų ministerija, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Sveikatos apsaugos ministerija, Finansų ministerija, savivaldybėmis, kitomis valstybinėmis institucijomis, visuomeninėmis organizacijomis ir mokslo institucijomis.

Saugiam eismui įtakos turi daug komponentų: eismo dalyvis, transporto priemonė, kelias ir aplinka. Visų jų įtaka saugiam eismui tiesiogiai priklauso nuo šalies ekonomikos, skiriamų lėšų, gyventojų kultūros, pragyvenimo lygio ir t. t.

Plačiau skaitykite

http://www.smlpc.lt/lt/neinfekciniu_ligu_profilaktika/suzalojimu_prevencija/eismo_saugumas__visuotinis_klausimas.html

Panevėžio miesto ir rajono policijos bendruomenės pareigūnai kartu su Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro sveikatos specialistėmis vairuotojams ir pėstiesiems priminė pagrindines saugaus eismo taisykles: kad pėstieji tamsios paros metu turi dėvėti atšvaitus, ryškiaspalves liemenes su šviesą atspindinčiais elementais, kad prieš įžengiant į važiuojamąją kelio dalį, privalo įsitikinti, ar eiti yra saugu, kad dviratininkai turi nulipti nuo dviračio, riedžio, ar elektrinio paspirtuko ir per perėją jį persivesti. Akcijos dalyviams buvo dalinami lankstinukai, saugaus eismo knygelės su aktualia informacija, atšvaitai.

Būkite atsakingi, rūpinkitės savo saugumu kiekvieną dieną!

Plačiau skaitykite

https://jp.lt/saugaus-eismo-diena-panevezio-policijos…/…