Gegužės 13 d. naujienos susijusios su COVID-19

Aktuali informacija gyžtantiems ar atvykstantiems iš užsienio

Švelninat karantino sąlygas, atnaujinami skrydžiai keleiviniais lėktuvais į kai kurias Europos Sąjungos valstybes. Todėl Sveikatos apsaugos ministerija primena, kaip turėtų elgtis asmenys, grįžtantys į Lietuvą iš kitų šalių.

Lėktuvuose  ir oro uostuose keleiviai privalo dėvėti medicinines kaukes, respiratorius ar kitas rekomenduojamas veido apsaugos priemones. Keleiviai privalo palaikyti saugų, ne mažesnį kaip 1 metro atstumą nuo kitų asmenų, dažnai plauti ar dezinfekuoti rankas, laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo. Taip pat rekomenduojama vartoti tik saugų  maistą ir vandenį bei nuolatos sekti savo sveikatos būklę. Keleiviams, norintiems pasikeisti kvėpavimo takus apsaugančias priemones, tai galima padaryti tik prieš įeinant į atvykimo salę, o prireikus keleiviams medicinines kaukes gali išduoti oro uosto ar lėktuvo personalas.

Visi sugrįžę asmenys privalo izoliuotis 14 dienų namuose ar kitoje gyvenamojoje vietoje, todėl atvykstantiems rekomenduojama iš anksto užpildyti elektroninę Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) anketą (https://keleiviams.nvsc.lt/lt/form). Asmenys, atsisakę pildyti anketą ir laikytis numatytų sąlygų, bus izoliuojami savivaldybės paruoštose patalpose.

Grįžusiems asmenims bus dezinfekuotos rankos, patikrinta temperatūra, pateikiama anketa arba nuskaitomi užpildytų anketų  QR kodai ir apklausiama dėl COVID-19 ligai būdingų simptomų. Visi atvykę asmenys bus įpareigojami per 24 valandas užsiregistruoti į mobilųjį punktą tepinėlio paėmimui.

Daugiau informacijos:

http://sam.lrv.lt/lt/naujienos/parskrendantiems-i-lietuva-privaloma-izoliuotis