Gegužės 14 d. naujienos susijusios su COVID-19

KARANTINO APRIBOJIMAI BUS MAŽINAMI

Lietuvos Respublikos vyriausybė gegužės 13 dienos posėdyje nutarė toliau mažinti karantino apribojimus, su sąlyga, kad bus užtikrintas būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis reikalavimų ir rekomendacijų vykdymas.

Nuo gegužės 18 d. bus leidžiama veikti darželiams ir ikimokyklinėms grupėms. Taip pat  galės būti vykdomas ir neformalusis vaikų švietimas.

Nuo gegužės 25 d. duris galės atverti  pradinės mokyklos, galės būti vykdomas mokinių ugdymas specialiosiose mokyklose. Bus leidžiama organizuoti konsultacijas mokykloje vidurinio ugdymo programos baigiamosios klasės mokiniams, skirtas brandos egzaminams pasirengti. Leista dirbti ir kolegijoms, universitetams, profesinio mokymo įstaigoms, kurie studijų negali vykdyti nuotoliniu būdu.

Nuo gegužės 30 d. mokyklose bus galima vykdyti pagrindinį ir vidurinį ugdymą, neformalųjį suaugusiųjų švietimą, jeigu dėl programų specifikos jo neįmanoma vykdyti nuotoliniu būdu.

Nuo gegužės 30 d. įsigalios nauja nuostata, kad atvirose ir uždarose erdvėse renginiai galės vykti, jei bus užtikrinamas ne mažesnis nei 5 kv. m plotas, tenkantis vienam žmogui. Atvirose ir uždarose erdvėse bus leista organizuoti aukšto meistriškumo sporto varžybas, nedalyvaujant žiūrovams, organizuoti asmenines šventes (vestuves, gimtadienius ir kita), jei jose dalyvaus ne daugiau nei 30 žmonių.

Nuo gegužės 18 d. archyvų, bibliotekų, muziejų, laisvalaikio, pramogų, sporto įstaigų lankymui ir ekskursijoms numatyti nauji sąlygų palengvinimai. Turi būti užtikrinamas ne mažesnis kaip 5 kv. m plotas, tenkantis vienam žmogui, išlaikant 2 m atstumą tarp žmonių. Numatomi nauji reikalavimai dėl būriavimosi viešose vietose – bus leidžiama būriuotis iki 5 žmonių grupėms. Plaukiojant įvairiais laivais ar kitomis plūduriuojančiomis priemonėmis,  bus galima plukdyti didesnes nei 5 žmonių grupes tarp keleivių išlaikant ne mažesnį nei 1 m atstumą, tačiau vyresni nei 6 metų asmenys į plukdymo priemones bus įleidžiami tik dėvintys apsaugines kaukes arba apsaugines veido priemones ir turės jas dėvėti viso plaukimo metu. Galės pradėti dirbti kavinės, restoranai, barai ir kitos pasilinksminimo vietos, esančios uždarose patalpose. Jų veiklai bus taikomas ribojimas dirbti nuo 8 iki 22 valandos, bet privalės imtis nustatytų priemonių, kurios užtikrins ir lankytojų, ir darbuotojų saugumą.  Vyriausybė apsisprendė nuo 8 iki 22 valandos leisti veikti lošimo namams (kazino) ir lošimo automatų salonams.

Nuo gegužės 30 d. leidžiama sveikatinimo paslaugų centrų, teikiančių poilsio paslaugas, veikla.

Tame pačiame sprendime Vyriausybė aptarė ir skrydžių tarp valstybių klausimą. Lenkijos, Estijos ir Latvijos piliečiai į Lietuvą galės atvykti be 14 dienų izoliacijos, jei  iki atvykimo į Lietuvą per tokį pat laikotarpį nebuvo išvykę iš savo šalies.  Reguliarius skrydžius keleiviams vežti į Lietuvos tarptautinius oro uostus bus leista vykdyti tais maršrutais, kurių atnaujinimui, užsienio reikalų ministro siūlymu, pritars Vyriausybė.

Asmens apsaugos priemonių dėvėjimas išlieka rekomendacinio pobūdžio, tačiau visiems, vyresniems nei 6-erių metų asmenims, nosį ir burną dengiančias priemones bus privalu dėvėti turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose, renginiuose, ekskursijose, viešojo transporto įlaipinimo vietose. Taip pat ir viešose uždarose erdvėse, išskyrus valgant ir geriant viešojo maitinimo įstaigose bei sportuojant.

Skaitykite plačiau:  http://sam.lrv.lt/lt/naujienos/karantinui-tesiantis-jo-salygos-ir-toliau-svelneja