Grįžimas į sporto erdves: ką privalu žinoti gyventojams dėl COVID-19 ligos prevencijos

(VYRESNIEMS) FIZINIO AKTYVO PATARIMAI KARANTINO LAIKOTARPIU

Nuo gegužės 18 d. Panevėžio mieste, duris vėl atvėrė dalis sporto klubų ir sporto erdvių bei atsirado daugiau galimybių fizinio aktyvumo veikloms atvirose erdvėse. Fizinis aktyvumas šiuo laikotarpiu yra itin svarbus, nes žmonėms buvo rekomenduojama dirbti ir leisti laisvalaikį namuose, todėl paprastai daugelis didžiąją laiko dalį praleido sėdėdami ir dažnai neatsispirdami pagundai daugiau pavalgyti. Sveikatos specialistai dalinasi aktualia informacija gyventojams, suskubusiems pasinaudoti išsiilgtomis sporto ir kito aktyvaus laisvalaikio paslaugomis.

Pagal Vyriausybės nutarimą, vykdant individualias sporto veiklas ir grupinius fizinio aktyvumo užsiėmimus, uždarose erdvėse turės būti užtikrinamas ne mažesnis kaip 5 kv. m plotas, tenkantis vienam asmeniui. Dėl šios priežasties sporto erdvėse bus ribojamas sportuojančių žmonių skaičius. Todėl gyventojams rekomenduojama iš anksto registruotis sporto paslaugoms telefonu, internetinėse svetainėse ar mobiliose programėlėse. Klientai turėtų iš anksto pasitikrinti sporto erdvių užimtumą ir pasirinkti mažiausiai užimtą laiką siekiant kuo labiau apsisaugoti nuo galimos COVID-19 ligos grėsmes.

Klientai turėtų atkreipti dėmesį į šiuo metu galiojančias ir sporto klubams taikomas normas bei taisykles, paisyti įspėjamųjų ženklų ir kitų nurodymų. Taip pat rekomenduojama dažnai plauti ar dezinfekuoti rankas, laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo. Nors temperatūros matavimas klientams atvykusiems į sporto erdves, nėra privalomas, tačiau gyventojai turintys kvėpavimo takų ar kitų užkrečiamųjų ligų simptomų gali būti neaptarnaujami. Vyresniems kaip 60 m. amžiaus asmenims ir sergantiems lėtinėmis neinfekcinėmis ligomis, lankytis sporto klubuose ir kituose viešose sporto erdvėse, nerekomenduojama. Nors sporto metu kvėpavimo takų apsaugos nėra privalomos, vis tik veido kaukės namuose palikti nevertėtų. Ne sporto metu, tai yra persirengimo kambariuose, registracijos ir kituose sporto paslaugų teikimo vietose, ne sporto metu, veido kaukė yra privaloma.

Nusprendusiems fizinio aktyvumo veiklą tęsti namuose, siūlome pasinaudoti žemiau pateiktomis rekomendacijomis.

Parengta pagal SAM informaciją ir PSO rekomendacijas