Informacija apie miesto maudyklų būklę

Oficialiose Panevėžio miesto viešosiose maudyklose – prie „Ekrano“ marių bei Piniavoje, prie „Berželio” – šiuo metu maudytis yra saugu, nes vandens ir smėlio būklė atitinka higienos normas. Šiose maudyklose vandens ir smėlio užterštumas yra tiriamas kas dvi savaites ir gyventojai apie tai bus periodiškai informuojami. Artimiausias patikrinimas bus vykdomas birželio 29 d.

Birželio 22 d. atlikus pakartotinį vandens mėginio tyrimą iš Panevėžio miesto kultūros ir poilsio parke esančios braidyklos vietos, nustatyta, kad vandens tarša neviršija atitinkamų higienos normų.

Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras perspėja gyventojus, kad maudantis būtina laikytis saugumo taisyklių, padėsiančių išvengti užkrečiamųjų ligų plitimui per vandenį: maudytis tik žinomose, leistinose vietose; po stiprių liūčių tris paras nesimaudyti atviruose vandens telkiniuose dėl padidėjusios vandens taršos; maudantis atviruose telkiniuose stengtis, kad vanduo nepatektų į burną; negerti vandens iš atvirų vandens telkinių, taip pat šiuo vandeniu neplauti daržovių, vaisių, uogų ar indų; iškylaujant pasirūpinti švariu vandeniu, tinkančiu gėrimui, rankų higienai ar vaisių nuplovimui.