Informacinė medžiaga visuomenei „Fizinis aktyvumas pandemijos metu“

Vis dažniau mes naršome po interneto portalus, klausome žinių ar skaitome įvairias nuomones, ieškodami ženklų, kad pandemija jau atsitraukia. Deja, naujų koronaviruso (SARS-CoV-2) sukeltos ligos atvejų nemažėja, o kai kuriose šalyse toliau daugėja.

Pandemijos pasekmės išties niūrios ir globalios: patiriami milžiniški ekonominiai nuostoliai, blogėja gyventojų emocinė būklė ir psichinė sveikata, perkrauta sveikatos apsaugos sistema, pervargę medicinos darbuotojai ir išryškėjęs nuolatinis jų trūkumas, didėja sergamumas ir mirtingumas nuo kitų sunkių ir lėtinių ligų ir t. t.

Be jokios abejonės, pandemijos metu visame pasaulyje tragiškai sumažėjo fizinis aktyvumas tiek asmeniniame, tiek ir populiacijų lygiu, tą jau patvirtina ir moksliniai tyrimai. Atsižvelgdami į globalią sveikatos krizę ir prastėjančią gyventojų sveikatą, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro specialistai paruošė informacinę medžiagą visuomenei „Fizinis aktyvumas pandemijos metu“. Fizinio aktyvumo nauda seniai įrodyta mokslo ir ji niekur nedingo. Taigi ką daryti tiems, kurie nori toliau sportuoti ir mankštintis pandemijos metu? Informacinėje medžiagoje siūlomi keli galimi variantai fizinės veiklos namuose ir lauke su praktiniais patarimais. Tad pasitelkite kūrybiškumą, norą ir aukštą motyvaciją tam, kad tobulai prisitaikytume prie pasikeitusios realybės.

Originalaus straipsnio nuoroda:

http://www.smlpc.lt/lt/mityba_ir_fizinis_aktyvumas/fizinis_aktyvumas/paruosta_informacine_medziaga_visuomenei_fizinis_aktyvumas_pandemijos_metu.html

Nuoroda lankstinukui parsisiųsti:

http://www.smlpc.lt/media/image/Naujienoms/2017%20metai/Lankstukai/Lankstinukas_FIZINIS_AKTYVUMAS_P.pdf