Interaktyvūs edukaciniai užsiėmimai „Prieš vėžį – ne išgyventi, o gyventi“

Sausio 15 d. Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biure vyko POLA organizuojami interaktyvūs edukaciniai užsiėmimai „PRIEŠ VĖŽĮ – NE IŠGYVENTI, O GYVENTI“, kurių metu lektoriai kalbėjo apie iššūkius susirgus prostatos vėžiu ar kita onkologine liga.
Užsiėmimų metu atsakė į rūpimus klausimus kylančius susidūrusiam su onkologinės ligos diagnoze „O kas dabar bus? O kiek man liko? O kaip mane gydys? Kaip jausiuosi po gydymo? Kokios bus komplikacijos ir kaip su jomis susidorot?“. Kaip susitaikyti su liga pačiam, kaip pranešti draugams, artimiesiems, darbdaviui? Kaip galiu pakeisti elgesį, mintis ir įpročius, kad jausčiausi ramiai ir patogiai.

Gydytoja Jurga Misevičienė ir slaugytoja Jolita Šukienė kartu su dalyviais diskutavo, ieškojo sprendimų, konsultavo bei pateikė rekomendacijų, kurios pagerins gyvenimo kokybę sergančiajam bei palengvins priežiūrą slaugančiajam.

Praktinio psichodramos užsiėmimo metu, kurį vedė psichoterapeutė Aurelija Rakštytė, renginio dalyviai artimiau susipažino, bendravo, pasakojo ligos ir pasveikimo istorijas, išsakė savo lūkesčius bei dalyvavo meditacijos seanse.