Įspėjame: Panevėžyje – padidėjusi oro tarša

Balandžio 25 d. tebesitęsiant nepalankioms teršalų išsisklaidymui sąlygoms, visose oro kokybės tyrimų stotyse vidutinė paros KD10 koncentracija 1,1–1,6 karto viršijo ribinę vertę. Oro užterštumo padidėjimui įtakos galėjo turėti vietiniai taršos šaltiniai – transportas, pakeltoji tarša (dulkės, pakeltos nuo išdžiuvusių paviršių). Dalis teršalų kartu su iš pietryčių atkeliavusiomis oro masėmis galėjo būti atnešta iš kitų Europos regionų. Saulėti ir šilti orai buvo palankūs ozonui aplinkos ore formuotis, maksimali 8 val. O3 koncentracija Vilniuje, Kaune, Panevėžyje, Mažeikiuose ir Kėdainiuose viršijo siektiną vertę.

Užterštumas kietosiomis dalelėmis padidėjęs dėl nepalankių teršalų išsisklaidymo sąlygų, taip pat įtakos galėjo turėti transporto ir pakeltoji tarša, o dalis teršalų gali būti atnešama iš Baltarusijos ir Ukrainos pasienyje vykstančių miškų gaisrų.

Patariame likti namuose, nevesti mažų vaikų į lauką, sandariai uždaryti langus, išjungti vėdinimo sistema, taip pat rekomenduojama saugoti kvėpavimo takus – naudoti marlines kaukes ar respiratorius, vengti aktyvios fizinės veiklos, o blogai pasijutus, nedelsiant kreiptis į gydytojus.

Išsamiau šiame dokumente: Oras_190425v_O3v

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *