Judėjimas – malonumui ir gerai širdies sveikatai

Norint turėti sveiką kūną, guvų protą, sveiką širdį būtina pasirūpinti fiziniu aktyvumu. Ne paslaptis, kad didžiausią naudą žmogus gauna judėdamas gryname ore. Dabar jau daugelis žino, kas yra šiaurietiškas ėjimas, kam skirtos lazdos, kokia jų funkcija. Šiaurietiško ėjimo naudą pripažino ir gydytojai. Šis judėjimas – neabejotina nauda sveikatai, ypač širdies ir kraujagyslių ligų sistemos prevencijai. Šiaurietiško ėjimo metu žmogus leidžia laiką gryname ore, tad atsipalaiduoja po darbo dienos atsiradusi įtampa nugaroje, pečiuose ir sprande, sumažėja stresas, o tai teigiamai atsiliepia ir santykiams šeimoje, darbo kolektyve. Šiaurietiškas ėjimas, be abejonės, pagerina laikyseną ir eiseną, sumažina sąnarių apkrovimą, pagerina fizinę būklę, suteikia žvalumo ir pasitikėjimo savimi. Taip pat mažėja kraujospūdis ir nukrenta cholesterolio kiekis kraujyje.

Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras sėkmingai bendradarbiauja su Šiaurietiško ėjimo mokykla Panevėžyje, tad šiemet, rugsėjo 28 d., tradiciškai buvo paminėta Pasaulinė širdies diena šiaurietiško ėjimo žygiu.

Šiaurietiško žygio akimirkas įamžino Tadas Kontautas.

Daugiau foto nuotraukų patalpinta https://www.facebook.com/photo/?fbid=233825705451366&set=pcb.233827422117861

Parengė Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos stiprinimą Ala Kuzmienė.