Ką reikėtų žinoti, jeigu jūsų vaikas karantino metu patyrė traumą?

Vis šiltėjant orams, vaikus išlaikyti kambaryje, nors ir karantinas, tampa vis sudėtingiau, taip pat pamažu auga ir traumų, skaičius. O patyrus traumą neišvengiamai tenka kreiptis į gydytojus, kad ir kaip nesinorėtų šiuo metu būti ligoninės priimamajame, kuris asocijuojasi su didesne tikimybe „pagauti“ virusą. Dažnai mažieji  nusibrozdina kelius ir alkūnes, gali lūžti rankų, kojų kaulai. Kur kas dažniau prireikia pleistrų, tvarsčių, antiseptikų, tepalų bei gelių sumušimams gydyti. Svarbu žinoti, ką daryti vaikui patyrus vieną ar kitą traumą. Net ir nesunkus sužalojimas, tinkamai nepadėjus, gali baigtis liūdniau: uždegimu ar kraujo užkrėtimu. Tinkamai suteikus pirmąją pagalbą sužeista vieta greičiau sugis. Nukritus nuo riedlentės ar dviračio gali atsiverti kraujuojanti žaizda.Kuo žaizda gilesnė, tuo pavojingiau. Net ir į negilią žaizdą lengvai patenka infekcija.

Pirmiausia žaizdą nuplaukite šiltu švariu tekančiu vandeniu su muilu, lauke tiks ir vanduo iš butelio. Tada nusausinkite. Švarią žaizdą dezinfekuokite antiseptiku, kuris sunaikins užkrėtimą sukeliančius mikroorganizmus. Dezinfekavę žaizdą,uždėkite sterilų tvarstį.

          Patemptų ar sumuštų raumenų negalima iš karto šildyti

         Susižalojus skauda, sunku vaikščioti. Skaudama vieta pirmiausia šaldoma. Šaltis sumažina skausmą,tinimą ir uždegimą. Jeigu skausmas nepraeina per kelias dienas, patariama kreiptis į gydytoją.

         Itin pavojingos – galvos traumos

         Krentant galima patirti sunkią galvos traumą, pavyzdžiui, smegenų sukrėtimą. Todėl neišleiskite vaiko be šalmo važinėtis dviračiu, paspirtuku ar riedučiais.Nestipriai stukteltą galvą gali užtekti pašaldyti, tačiau stipriai susitrenkus galvą reikėtų kuo skubiau kreiptis į medikus.

 Atsiradus nors vienam iš šių požymių, kuo skubiau kvieskite GMP

         Kada būtina gydytojo pagalba?
• Skauda galvą.
• Sutriko regėjimas.
• Pablogėjo orientacija ir pusiausvyra.
• Sušlubavo atmintis, dėmesio koncentracija.
• Pykina, kamuoja vėmimas.
• Svaigsta galva.

          Saugokime save ir kitus. Daugumą problemų išspręsime kartu, kai pandemija bus atsitraukusi. O šiuo metu likime namie, nepadėkime jai plisti.

Parengta pagal Alfa lt. ,,Sveikata”

Gydytojų patarimai