Kad vasarą iš „nosies nelytų“: oro kondicionieriai

Vis dažniau tūlo lietuvio namuose ar automobilyje galime išvysti oro kondicionierių, kuris visu smagumu ūžia vos temperatūra lauke šokteli aukščiau 25 °C šilumos. Ko gero, retai susimąstome, kad bėgdami nuo karščio galime susirgti peršalimo ligomis.

Didžiausia oro kondicionierių naudotojų daroma klaida – per didelis kontrastas tarp lauko ir patalpos oro temperatūrų. Idealiausia, kad temperatūra lauke ir viduje skirtųsi 6–8 laipsniais, t. y., jeigu lauke temperatūra siekia 32 °C, patalpoje ar automobilyje ji neturėtų būti žemesnė negu 24 °C.

Kalbant apie transporto priemones, į įkaitusį automobilį patartina iš karto nesėsti, jei yra laiko reikėtų pravėdinti saloną, jei skubate tuomet bent jau nenustatykite žemiausios temperatūros vos tik įsėdę – oras turi atvėsti palengva. Taip pat, vėsinančio oro srautą reikėtų susireguliuoti taip, kad srovė nepūstų tiesiai į veidą. Geriausia, jei kondicionieriaus srovė būtų nukreipta į lubas: karštas oras yra lengvesnis, tad kyla į viršų, o vėsdamas oras sunkėja ir leidžiasi žemyn.

Svarbi ir techninė kondicionierių priežiūra: būtina profilaktiškai papildyti šaldomosios medžiagos kiekį, išvalyti dulkes. Nesilaikant švaros – kondicionierius gali tapti ir alergenų šaltiniu.

Neturintys kondicionierių neturėtų per daug atsipalaiduoti – skersvėjai gali ne tik susargdinti kvėpavimo takų ligomis, tačiau ir tapti kamuojančių nugaros bei kaklo skausmų priežastimi.

Savo ruožtu, norime priminti, kad saikingai vartotumėte ir šaltus gėrimus. Troškulį geriausiai numalšins kambario temperatūros skysčiai, ypatingai – vanduo.