Kaip apsisaugoti nuo tymų?

Lietuvoje vaikai pagal nacionalinį skiepų kalendorių yra skiepijami 15 mėn. ir 6–7 m. amžiaus. Skiepijama kombinuota tymų-epideminio parotito-raudonukės (MMR) vakcina.
Esant neaiškiai skiepijimo ar ligos anamnezei ir planuojant nėštumą, galima ištirti, ar moteris turi antikūnų prieš tymus. Jei antikūnų nerandama, rekomenduojama pasiskiepyti.
Norint išvengti tymų protrūkių, skiepai turi būti skiriami visiems imliems tymams asmenims, neturintiems medicininių aplinkybių, dėl kurios yra žalinga arba negalima skiepyti. Neskiepyti nuo tymų asmenys, bendravę su ligoniu, ne vėliau kaip 72 val. po kontakto gali būti paskiepyti tymų vakcina.
Ką daryti jei neprisimenu ar esu skiepytas nuo tymų? Kreipkites į asmens sveikatos priežiūros įstaigą į savo pediatrą ar šeimos gydytoją dėl galimybės peržiūrėti vaiko ar savo ambulatorinę kortelę, skiepijimo pažymėjimą ar Tarptautinio skiepijimo ar profilaktikos priemonių pažymėjimą. Jeigu minėtose dokumentuose nėra įrašo apie atliktą vakcinaciją nuo tymų, tuomet galima atlikti serologinius tyrimus, siekiant įvertinti asmenų imlumą tymams, raudonukei.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *