Nemokama priklausomybių konsultanto pagalba

Jei kyla klausimų dėl savo ar savo artimojo alkoholio vartojimo įpročių – nelaukite skaudžių pasekmių. Panevėžio gyventojai kviečiami kreiptis į Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biurą ir Jums bus suteikta nemokama ir profesionali priklausomybių konsultanto pagalba.

Konsultacijos gali būti teikiamos bet kuriomis savaitės dienomis, taip pat po darbo valandų patogiu laiku. Konkretus laikas derinamas individualiai su kiekvienu klientu.

Esant poreikiui konsultuojama nuotolinėmis ryšio priemonėmis.

Konsultacijų tikslas – informavimas, konsultavimas, savęs pažinimas, elgesio korekcija, atkryčio numatymas, nukreipimas ir palaikymas.

  • Priklausomybės konsultavimo paslaugos teikiamos vadovaujantis tik mokslu grįstais metodais (nekoduojama, nehipnotizuojama ir pan.), laikantis konfidencialumo principo, grindžiamos abipuse pagarba, tarpusavio supratimu bei susitarimu.

  • Į priklausomybių ligų konsultacinį punktą atvykti pasikalbėti nereikia jokio gydytojo siuntimo.

  • Priklausomybių konsultantai, atsižvelgdami į besikreipiančio žmogaus situaciją, gali pasiūlyti konkrečiai jam aktualias paslaugas – nuo patarimų ir informacijos suteikimo iki trumpųjų intervencijų, stebėsenos, palaikymo sveikstant.

  • Konsultacijos metu įvertinamas asmeniui, ar jo šeimos nariui (nariams), teiktinos pagalbos poreikis, sudaromas priklausomybės konsultavimo paslaugų teikimo ir pagalbos planas.

  • Priklausomybės – tai ligos, sukeliamos alkoholio ir kitų psichotropinių medžiagų. Jų atsiradimą lemia biologiniai, psichologiniai ir socialiniai veiksniai. Priklausomybės nepaiso nei žmogaus amžiaus, nei lyties, nei išsilavinimo – susidurti su žalingo alkoholio vartojimo rizika gali kiekvienas. Tai lėtinė liga, kuri išsivysto per ilgą laiko tarpą, todėl svarbu pastebėjus jau besivystančią ligą laiku kreiptis pagalbos.

Kokią konkrečiai pagalbą suteiks konsultantai:

  1. struktūrizuoto interviu metu AUDIT ir kitais testais leis klientui suvokti savo situaciją;

  2. motyvuos alkoholį vartojančius asmenis sumažinti alkoholio vartojimą ir visai atsisakyti alkoholio, keisti alkoholio vartojimo sukeltą rizikingą elgseną, kreiptis pagalbos, ją priimti, gydytis alkoholio vartojimo sukeliamus psichikos ir elgesio sutrikimus bei kitas ligas;

  3. stebės alkoholį vartojančių asmenų alkoholio vartojimo sukeltos rizikingos elgsenos pokyčius ir juos informuos apie galimybę gauti sveikatos priežiūros, socialines, kitas paslaugas, atitinkančias alkoholį vartojančių asmenų poreikius;

  4. skatins ir palaikys alkoholio vartojimą nutraukusių arba sumažinusių asmenų motyvaciją gauti atkryčių prevencijos paslaugas;

  5. tarpininkaus alkoholį vartojantiems asmenims, siekiant įtraukti juos į reabilitacijos, resocializacijos ir integracijos bei savipagalbos grupių programas, padės jiems spręsti įvairias socialines, teisines, sveikatos ar kitas problemas (pavyzdžiui, užregistruoti pas specialistus, į kompetentingas valstybės ir (ar) savivaldybės institucijas ir įstaigas

Visuotinio karantino metu paslaugos teikiamos imantis visų atsargumo priemonių.

Užsiregistruoti į konsultacijas galima telefonu 8 605 96099 arba 8 600 23332

Kilus techniniams nesklandumams skambinti telefonu 8 671 42771