Kurkime ateitį be vėžio. Laikas veikti – dabar

Kasmet nuo vėžio miršta 9,6 mln. žmonių. Tai daugiau nei bendras mirusių nuo ŽIV / AIDS, maliarijos ir tuberkuliozės skaičius. Ekspertai numato, kad iki 2030 m. mirties nuo vėžio atvejų skaičius padidės iki 13 mln. – jei mes nesiimsime jokių priemonių. O kas bus, jei imsimės veiksmų? Tokiu atveju galime užkirsti kelią daugiau nei trečdaliui vėžio atvejų. Kitas trečdalis gali būti išgydytas, jei liga bus nustatyta anksti ir tinkamai gydoma. Įgyvendindami į išteklius orientuotas prevencijos, ankstyvo aptikimo ir gydymo strategijas, kasmet galime išgelbėti iki 3,7 mln. gyvybių.

  • Vėžys yra jokių ribų nepaisanti liga, veikianti, veikusi ar dar paveiksianti mus tiesiogiai ar netiesiogiai.
  • Kasmet nuo vėžio miršta 9,6 mln. žmonių.
  • Mažiausiai trečdalio vėžio atvejų galima išvengti.
  • Vėžys yra antra pagrindinė mirties priežastis visame pasaulyje.
  • Kol žmonės visame pasaulyje nebus tinkamai informuoti apie šią ligą ir nebus imtasi jos prevencijos ir gydymo, kasmet beprasmiškai mirs milijonai žmonių.

Apie vėžį, jį sukeliančius rizikos veiksnius, prevencines priemones, kurios padeda sumažinti riziką susirgti vėžiu, prevencines vėžio programas žinoma daug. Informacijos srautai šia visuomenei aktualia tema tokie, kad net specialiai nesidomėdamas vėžiu vis tiek sužinosi, išgirsi, pamatysi. Nelik abejingas ir prisijunk prie Vėžio dienos minėjimo, skirdamas sekundę palaikyti idėją socialiniuose tinkluose, skirdamas minutę pokalbiui apie vėžio prevenciją su šeimos nariais ar skirdamas 5 minutes pagilinti žinias apie vėžį bei jomis pasidalyti su kitais.  

Lietuvoje vykdomos vėžio prevencijos programos