Viešos paskaitos Panevėžyje apie užkrečiamąsias ligas ir skiepus

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), bendradarbiaudamas su Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuru, sausio 29–31 dienomis rengia viešas paskaitas „Vakcinomis valdomų užkrečiamųjų ligų aktualijos ir jų profilaktika“. Jos vyks viešbutyje „SMĖLYNĖ“, Smėlynės g. 3, Panevėžys.

Paskaitos bus skaitomos tris dienas, jų metu bus pristatomos šios ir kitos temos*:
o Sausio 29 d. (9.00–17.00 val.): Kas lemia mūsų sveikatą ir prioritetus? Užkrečiamųjų ligų ypatybės. Difterija, stabligė, kokliušas – pamirštos infekcijos. Ką reikia žinoti apie peršalimo ligas ir gripą? Kuo pneumokokinė infekcija pavojinga?

o Sausio 30 d. (9.00–17.00 val.): Veiksniai įtakojantys riziką užsikrėsti ir susirgti tuberkulioze Kodėl susilaikoma nuo skiepų? Kas yra neskiepytų vaikų tėvai? Antivakseriai ir skiepų tema socialiniuose tinkluose Meningokokinė infekcija – klastinga liga

o Sausio 31 d. (9.00–17.00 val.): Ką turime žinoti apie ŽPV infekciją? Skiepų aktualijos suaugusiems. Raudonukė ir poliomielitas – lėtai grįžtančios skiepų pažabotos infekcijos.

*preliminarios temos

Į viešas paskaitas kviečiame registruotis iki sausio 24 dienos el. paštu – jurgita.mikoliuniene@panevezysvsb.lt, nurodant savo vardą, pavardę, elektroninio pašto adresą, telefono numerį bei darbovietę.

Viešos paskaitos vykdomos įgyvendinat projektą „Tikslinės grupės vaikų skiepijimo apimčių įvertinimas, specialistų ir visuomenės sveikatos raštingumo didinimas užkrečiamųjų ligų profilaktikos tema“. Projektas finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis.

Preliminari viešų paskaitų programa Panevėžyje 2020m. sausio 29-31d. _3_