Lapkričio 14-oji pasaulinė diabeto diena

Šių metų Pasaulinės diabeto dienos tema – lemiama slaugytojų įtaka rūpinantis diabetu sergančiuoju asmeniu.

Nuo 1991 m. kasmet minimą diabeto dieną įvairiais būdais siekiama atkreipti dėmesį į vis didėjančią diabeto problemą pasaulyje – diabetu serga 1 iš 10 pasaulio gyventojų.

Įtarti, kad sergate 1 ar 2 tipo cukriniu diabetu galite, jeigu Jums pasireiškia šie simptomai:

– padidėjęs troškulys;

– dažnas šlapinimasis;

– sustiprėjęs alkio jausmas;

– nepaaiškinamas svorio kritimas;

– nuovargis;

– dirglumas;

– neryškus matymas;

– lėčiau nei įprastai gyjančios žaizdos;

– dažnos infekcinės ligos (tokios kaip dantenų, odos ar makšties infekcijos).

Todėl, jei jums pasireiškia keli iš aukščiau išvardintų simptomų, rekomenduojame kreiptis į savo šeimos gydytoją!

Daugiau infromacijos apie cukrinį diabetą rasite internetinėse svetainėse

http://www.dia.lt/

http://www.smlpc.lt/…/lapkricio_14-aja_minimos…

https://panevezioligonine.lt/Paneve%C5%BEio-ligonin%C4%97/lapkricio-14-oji-minima-pasauline-diabeto-diena/?fbclid=IwAR1AJcCigeX0004S87QuSie3BfLX50lg2eGRn8pvbf5-ian2fBSha8DoMes

Informuojame, kad Lietuvoje gyventojai skatinami pasinaudoti galimybe dalyvauti sveikatos stiprinimo programoje, skirtoje širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto profilaktikai, kurios metu įvairių sričių sveikatos priežiūros specialistai gyventojus supažindins su širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto rizikos veiksniais, išmokys keisti gyvenimą, valdyti stresą, pasirinkti sveikatai palankią mitybą bei fizinį aktyvumą ir taip stiprinti sveikatą. Programoje gali dalyvauti asmenys, priklausantys širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto rizikos grupei, tačiau dar nesergantys šiomis ligomis. Gyventojai (suaugusieji), norintys dalyvauti šioje programoje, turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją arba savivaldybės, kurioje gyvena, visuomenės sveikatos biurą. Dalyvavimas nemokamas.

Panevėžiečius dėl dalyvavimo programoje prašome kreiptis į Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biurą, Respublikos g. 68, II a., tel. (8 45) 46 75 06.