Metodinis leidinys apie vaikų fizinio aktyvumo, fizinio pajėgumo ir sveikatos ryšį

Pastaraisiais dešimtmečiais vaikų bei paauglių pramogų ir laisvalaikio pobūdis labai pasikeitė ir tapo kur kas fiziškai pasyvesnis. Vaikystėje ir paauglystėje suformuoti įgūdžiai ir įpročiai dažniausiai persikelia į suaugusiųjų gyvenimą, kaip ir didžioji dalis lėtinių neinfekcinių ligų rizikos veiksnių, kurie vėliau tiesiogiai nulemia susirgimų atsiradimą. Šiuolaikiniame pasaulyje joks vaikas nėra apsaugotas nuo pasyvios gyvensenos: televizija, įvairiausi vaizdo žaidimai, kompiuteriai, nešiojamieji telefonai ir kt., todėl būtinas darbas. Laiku identifikuota rizikinga elgsena ir ugdomi bei skatinami sveikos gyvensenos įpročiai visiems vaikams be išimties.

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Mitybos ir fizinio aktyvumo skyriaus specialistai parengė metodines rekomendacijas „Vaikų fizinio aktyvumo, fizinio pajėgumo ir sveikatos ryšys“, skirtą visuomenės sveikatos specialistams, pedagogams ir tėvams, siekdami suteikti tik mokslu pagrįstą naudingą informaciją apie įrodytas vaikų ir paauglių fizinio aktyvumo, fizinio pajėgumo ir sveikatos sąsajas.

Leidinys publikuojamas: http://www.smlpc.lt/media/image/Naujienoms/2017%20metai/Lankstukai/VAIKU_FA_ir_SVEIKATA_Metodines_2.pdf