Naujos COVID-19 prevencijos sąlygos aukšto meistriškumo varžyboms

Sveikatos apsaugos ministerija informuoja, kad nuo gegužės 30 d. Lietuvoje galės vykti aukšto meistriškumo sporto varžybos. Pranešama, kad kol kas žiūrovai ir kiti su varžybomis nesusiję asmenys, šiuose renginiuose dalyvauti negalės. Aukšto meistriškumo sporto varžybų organizatoriai yra įpareigoti laikytis koronaviruso infekcijos (COVID-19) plitimo prevencijos reikalavimų, tokiu būdu siekiant užtikrinti saugią aplinką sportininkams ir kitiems varžybų dalyviams.

Ne sporto metu, sportininkai ir jų treneriai, teisėjai, aptarnaujantis personalas ir kiti varžybų dalyviai uždarose erdvėse privalės dėvėti kvėpavimo takus dengiančias apsaugos priemones. Taip pat turės būti sudaryta galimybė tinkamai rankų higienai ir dezinfekcijai bei pateikiama informacija apie higienos laikymosi būtinybę: rankų higieną, kosėjimo, čiaudėjimo etiketą ir kita.

Varžybų vietose galės lankytis tik sportininkai ir dalyviai, neturintys viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių (pvz., karščiavimas, siekiantis 37,3°C ir daugiau, sloga, kosulys, čiaudulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.). Rekomenduojama varžybose nesilankyti rizikos grupei priklausantiems sportininkams ir dalyviams.

Varžybų ir treniruočių metu panaudotas sporto inventorius ir priemonės turės būti atidžiai valomi ir dezinfekuojami po kiekvieno panaudojimo, o varžybų vietos valymas ir dezinfekcija – atliekami laikantis Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijų.

Daugiau informacijos:

http://sam.lrv.lt/lt/naujienos/patvirtintos-salygos-auksto-meistriskumo-sporto-varzyboms