Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras tęsia projekto „Sveikos gyvensenos skatinimas Panevėžio mieste“ įgyvendinimą

Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras tęsia 2018 m. rudenį pradėtą įgyvendinti ES ir Panevėžio miesto savivaldybės finansuojamą gyventojų sveikatos stiprinimo ir sveikatos raštingumo didinimo projektą „Sveikos gyvensenos skatinimas Panevėžio mieste“ (Nr. 08.4.2-ESFA-R-630-51-0004). Šis projektas yra skirtas dviejų amžiaus grupių asmenims – senjorams, kuriems yra virš 55 m., ir vaikams iki 18 m. amžiaus. Remdamiesi sveikatos statistikos duomenimis, projekto rengėjai šias grupes pasirinko kaip labiausiai pažeidžiamas. Jų sveikatos stiprinimas ir sveikatos raštingumo didinimas, kaip tikimasi, įtvirtins dalyvių sveikos gyvensenos principus, domėjimąsi savo sveikata, pagerins bendrą sveikatos būklę, užtikrins sveikesnį senėjimą. Pernai pritraukęs daugiau kaip 660 dalyvių, iš kurių apie 600 buvo šešių  Panevėžio miesto mokyklų mokiniai, šįmet projektas kovo mėnesį startavo pilateso įgūdžių lavinimo treniruotėmis senjorams, kuriose dalyvavo apie 50 asmenų. Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras tęsia 2018 m. rudenį pradėtą įgyvendinti ES ir Panevėžio miesto savivaldybės finansuojamą gyventojų sveikatos stiprinimo ir sveikatos raštingumo didinimo projektą „Sveikos gyvensenos skatinimas Panevėžio mieste“ (Nr. 08.4.2-ESFA-R-630-51-0004). Šis projektas yra skirtas dviejų amžiaus grupių asmenims – senjorams, kuriems yra virš 55 m., ir vaikams iki 18 m. amžiaus. Remdamiesi sveikatos statistikos duomenimis, projekto rengėjai šias grupes pasirinko kaip labiausiai pažeidžiamas. Jų sveikatos stiprinimas ir sveikatos raštingumo didinimas, kaip tikimasi, įtvirtins dalyvių sveikos gyvensenos principus, domėjimąsi savo sveikata, pagerins bendrą sveikatos būklę, užtikrins sveikesnį senėjimą. Pernai pritraukęs daugiau kaip 660 dalyvių, iš kurių apie 600 buvo šešių  Panevėžio miesto mokyklų mokiniai, šįmet projektas kovo mėnesį startavo pilateso įgūdžių lavinimo treniruotėmis senjorams, kuriose dalyvavo apie 50 asmenų.

Š.m. gegužės 8 d. startavo pirmosios pagalbos mokymų programa penkiose Panevėžio miesto ugdymo įstaigose – „Minties“ gimnazijoje, „Šviesos“ specialiojo ugdymo centre, Raimundo Sargūno sporto gimnazijoje, Margaritos Rimkevičaitės profesinio rengimo centre ir Panevėžio profesinio rengimo centre. Mokymų programą sudaro 6 valandų trukmės pirmosios pagalbos teikimo teoriniai ir praktiniai mokymai, apimantys pirmosios pagalbos teikimą esant gyvybei pavojingoms būsenoms, patyrus traumą, susižeidus ar užspringus. Įgūdžiai, kuriuos įgis moksleiviai, įgalins juos padėti sau ir kitiems esant pavojingoms sveikatai ir gyvybei būklėms ir situacijoms. Tokių įgūdžių turėjimas dažnai lemia, ar bus išgelbėta žmogaus gyvybė. Kiekvienas žmogus turėtų mokėti suteikti pirmąją pagalbą tiems, kuriems jos prireikia.

Pirmosios pagalbos mokymai tęsis visą gegužės mėnesį.  Tikimasi, kad programoje dalyvaus apie 150 vyresniųjų klasių moksleivių. Mokymus veda Panevėžio miesto visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos priežiūros specialistės Ala Kuzmienė, Nijolė Montautienė, Gražina Bieliakienė.

Nepatekusieji į šias projekto veiklas asmenys turi galimybę dalyvauti kitose Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro veiklose. Gegužės mėnesį organizuojamos mankštos ir treniruotės įvairiose Panevėžio miesto vietose, kur yra lauko treniruokliai, vyksta pramoginių šokių užsiėmimai, mankštos su kineziterapeutu, vykdomos įvairios akcijos, vyksta mokymai pagal širdies ir kraujagyslių bei cukrinio diabeto programą. Visi besidomintieji sveika gyvensena bei norintys keisti savo gyvenimo būdą yra visuomet laukiami Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biure, kur jums visuomet patars ir padės sveikatos priežiūros specialistai. Internetiniame biuro puslapyje www.panevezysvsb.lt bei Facebook paskyroje (facebook.com/paneveziomvsb.lt) nuolat skelbiama informacija apie įvairius biuro organizuojamus renginius.

Parengė Virginija Vaičekonienė, projekto koordinatorė