Panevėžyje paminėta Pasaulinė širdies diena

Minint Pasaulinę širdies dieną, Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras rugsėjo 27-ąją organizavo prevencinę akciją „Už sveiką širdį“. Renginyje, vykusiame Senvagėje, prie Lietuvos didžiojo kunigaikščio Aleksandro paminklo, sveikatos specialistai panevėžiečiams priminė apie rizikos faktorius, sukeliančius širdies ligas, kad savo širdimi būtina rūpintis visą gyvenimą, skatino domėtis sveika gyvensena. Pasaulinės širdies dienos minėjime buvo galima pasisverti išmaniosiomis svarstyklėmis, pamatuoti kraujospūdį, sužinoti kraujo įsisotinimo deguonimi rodiklius, pasikonsultuoti apie sveiką gyvenseną, susipažinti su širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto ligų rizikos grupės asmenų sveikatos stiprinimo programa, parašyti pasižadėjimą savo širdžiai – tai galimybė pasižadėti gyventi sveikiau.
Tai paprasti pažadai savo širdžiai, artimųjų širdims, visų mūsų širdims!
♥️pažadas savo šeimoms – gaminti ir valgyti sveikesnį maistą,

♥️pažadas savo vaikams – daugiau mankštintis ir būti aktyvesniems, pasakyti „ne“ rūkymui ir pagelbėti artimiesiems mesti rūkyti,

♥️sveikatos priežiūros profesionalo pažadas – padėti pacientams mesti rūkyti ir sumažinti jų cholesterolio kiekį kraujyje,

♥️politikos formuotojo pažadas – remti politiką, palankią širdies sveikatai,

♥️darbdavio pažadas – investuoti į sveikai širdžiai palankią darbo aplinką. ​

Renginio dalyviai ir praeiviai sudalyvavo ir partnerių veiklose: Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) atstovai dalijosi informacija apie Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis finansuojamą širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos programą, surengė viktoriną, patikrinančią jos dalyvių žinias apie širdies ir kraujagyslių ligas, sveikatos priežiūros paslaugų teikimą ir kt. Atsakinėjusieji į klausimus ne tik gavo prizų už teisingus atsakymus, bet ir sužinojo vertingos informacijos.
Panevėžio krašto žmonių su negalia sąjungos pirmininkas Jonas Dumša kvietė panevėžiečius žaisti žaidimą „Bočia“. „Jurgitėlės amatai“ vykdė širdelių piešimą ant veidukų. Šokių „Zumba“ instruktorė Gabrielė Burlingė pravedė nuotaikingą mankštą šokio ritmu. Gendriaus Jakūbėno „Modernaus dainavimo studija“ solistės Aistė Burbulytė ir Eligija Adomauskaitė savo dainomis džiugino šventės dalyvius. Renginyje dalyvavo Aukštaičių-Žemaičių bendruomenė su projektu „Renkuosi sveikatą“, kuriame Panevėžio Beržų, „Žemynos“ progimnazijų 7–8 klasių moksleiviai tekstiliniais dažais ant marškinėlių piešė improvizacijas širdies tema ir jais vilkėjo šventės metu. VšĮ Panevėžio fizinės medicinos ir reabilitacijos centre vyko gydytojo konsultacijos, kurių metu buvo konsultuojama ir matuojamas kulkšnies-žąsto indeksas, kuriuo vertinama periferinės kraujotakos būklė.
Prie Pasaulinės širdies dienos minėjimo prisidėjo Nacionalinis kraujo centras, Panevėžio filialas, Lietuvos širdies asociacija, Panevėžio skyrius.
Renginio įgarsinimu, muzika rūpinosi ir puikią nuotaiką skleidė Tadas Smetonis su „Kitokia kultūra“.

Nuoširdžiai dėkojame už geranorišką bendradarbiavimą partneriams.