Paskaita „Ką būtina žinoti apie skiepus“

Skiepai – viena iš šiuo metu aktualiausių visuomenėje plačiai aptariamų sveikatos temų. Susiformavęs požiūris į skiepus lemia skiepijimo apimtis šalyje ir ligų, kurių būtų galima išvengti atliekant asmenų vakcinaciją, paplitimą.

Dvejoji ar verta skiepytis, o gal nori sužinoti daugiau? Mes tau padėsime! Ateik, klausk, sužinok!😊👍

Gripo vakcina rekomenduojama pasiskiepyti rudens–žiemos laikotarpiu, nes reikia maždaug dviejų savaičių, kad žmogaus organizme susidarytų antikūnai, kovai su gripo virusu.
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) skiepus pripažįsta kaip veiksmingiausią gripo specifinę profilaktikos priemonę. Skiepai apsaugo nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų. Skirtingai nuo kitų kvėpavimo takų infekcijų, gripo virusas sukelia ūmią ligą ir yra pavojingas dėl sukeliamų komplikacijų. Dažniausios gripo komplikacijos: plaučių uždegimas, sinusitas, miokarditas (širdies raumens uždegimas), gali išsivystyti inkstų uždegimas ar sutrikti smegenų funkcijos. Vyresniems žmonės gali paūmėti lėtinės ligos.

Kviečiame dalyvauti paskaitose „Ką būtina žinoti apie skiepus“, kurios vyks Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro salėje (II a.), Respublikos g. 68:
2019 11 05, 17.30–18.30 val.
2019 11 06, 11.00–12.00 val.

Būtina išankstinė registracija tel. (8 45) 46 75 06.