Pilvo aortos aneurizmos tyrimai Panevėžyje

Aortos ligos – aortos aneurizma bei aortos disekacija – yra itin pavojingos, kurios gan dažnai baigiasi liūdnomis pasekmėmis žmogui. Dėl savo latentiškumo ir simptomų nebuvimo, aortos aneurizma netgi vadinama „tyliąja žudike“.

Mes turime nuolat rūpintis savo sveikata. Į medikus privalu kreiptis ne tik tuomet, kai pajuntame vienokius ar kitokius negalavimus, bet ir tada, kai nieko mus neraminančio nejaučiame – turime nuolat savo sveikatą tikrinti profilaktiniais tikslais. Tik šitaip specialistai gali laiku pastebėti atsirandančios ligos požymius ir rekomenduoti ar pradėti taikyti Jums tinkamą gydymą.

VšĮ Respublikinėje Panevėžio ligoninėje dirba daug puikių intervencinės radiologijos ir kraujagyslių ligų gydytojų, kurie savo darbais pelnė medicinos specialistų ir pacientų pripažinimą bei puikų įvertinimą ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Ligoninės Intervencinės radiologijos skyriaus vedėjo, medicinos mokslų daktaro Andriaus Pranculio ir Kraujagyslių chirurgijos skyriaus vedėjo Arūno Čapkausko iniciatyva liepos 16 d. Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro patalpose buvo atliekami pirmieji šiais metais nemokami pilvo aortos aneurizmos tyrimai. Ši mūsų ligoninės specialistų iniciatyva sulaukė didžiulio Panevėžio krašto žmonių susidomėjimo – tądien susirinko tiek žmonių, kad medikai tiesiog fiziškai nespėjo visų priimti. Tuomet buvo pažadėta, kad rugpjūčio mėnesį tokie pilvo aortos aneurizmos tyrimai vėl bus atliekami.

Rugpjūčio 14 d. Visuomenės sveikatos biuro patalpose Respublikinės Panevėžio ligoninės specialistai vėl priiminėjo gyventojus ir atliko jiems pilvo aortos aneurizmos tyrimus. Medikams aktyviai talkino Visuomenės sveikatos biuro ir UAB „Formedics“ darbuotojai, tad gyventojų priėmimo diena ir tyrimų atlikimo eiga vyko labai sklandžiai.

Džiaugiamės šia gražia Respublikinės Panevėžio ligoninės gydytojų iniciatyva ir tikimės, kad tokios akcijos, kurios yra organizuojamos rūpinantis gyventojų sveikata, ateityje bus dar dažnesnės ir įvairesnės.

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.