Spalis – krūties vėžio prevencijos mėnuo

Krūties vėžys – vienas dažniausių onkologinių susirgimų, diagnozuojamų vis jaunesnio amžiaus moterimis. Anksti pastebėta onkologinė krūtų liga yra labai puikiai valdoma ir kontroliuojama. Reguliarią krūtų apžiūrą bei apčiuopą pačioms moterims rekomenduojama atlikti kartą per mėnesį tam tikrą dieną, geriausiai pirmą savaitę po mėnesinių.

Krūtų savityros testą reiktų atlikti 3 etapais:

  • Apžiūra prieš veidrodį.
  • Apžiūra duše.
  • Apžiūra atsigulus.

Į specialistus kreipkitės, kai jaučiate gumbą, sukietėjimą, yra matomi krūtų formos, odos spalvos ar dydžio pakitimai, asimetrija, spenelio formos pakitimai, išskyros, ypač kraujingos, iš spenelių. Primename, kad vykdoma mamografinės patikros dėl krūties vėžio programa skirta moterims nuo 50 iki 69 metų. Pagal programą kartą per dvejus metus atliekamas mamografinis tyrimas, leidžiantis tiksliai diagnozuoti vėžį ar ikivėžinius pakitimus. Visą informaciją apie programą sužinokite pas savo šeimos gydytoją.

Moterų nuolatinė savo krūtinių apžiūra yra esminis ir vienintelis geriausias būdas aptikti ankstyvosios stadijos krūties vėžį. Pastebėjus krūtų pakitimus, galima atlikti tyrimus, ir daugelių atvejų visiškai išgydyti. Moterys, kurios reguliariai tikrinasi krūtis ir nepamiršta užeiti pas gydytoją net tada, kada nejaučia jokių simptomų, ženkliai sumažina riziką susirgti krūties vėžiu.