Startuoja naujas Europos skiepų informacijos portalas

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informuoja, kad startavo Europos skiepijimo informacijos portalas, kuriame bus aiškiai pateikiama tik mokslo įrodymais pagrįsta informacija apie skiepijimus ir vakcinas. Skiepai visada buvo ir yra aktuali bei daug diskusijų kelianti tema, tad šio portalo sukūrimas ir paleidimas buvo ilgai lauktas įvykis.

Pagrindinė Europos skiepijimo informacijos portalo paskirtis – teikti tikslius ir objektyvius įrodymais pagrįstus duomenis apie vakcinas ir skiepijimą. Joje taip pat apžvelgiami Europos Sąjungoje taikomi mechanizmai, skirti užtikrinti, kad rinkoje esančios vakcinos atitiktų aukščiausius saugumo ir veiksmingumo standartus.

 Šią svetainę kūrė Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras, bendradarbiaudamas su Europos Komisija, būtent už sveikatą ir maisto saugą atsakingu jos skyriumi (Sveikatos ir maisto saugos generaliniu direktoratu), ir Europos vaistų agentūra. Svetainė buvo sukurta vadovaujantis 2018 m. gruodžio mėn. priimta Tarybos rekomendacija dėl sustiprinto bendradarbiavimo kovojant su ligomis, kurių galima išvengti skiepijant.

Svetainės turinys kuriamas, bendraujant su šiomis organizacijomis ir dalyvaujant jų moksliniams ekspertams. Rengiant galutines svetainės turinio ir skirtingomis kalbomis joje pateikiamos informacijos versijas, konsultuotasi su ES ir Europos ekonominės erdvės valstybių visuomenės sveikatos organizacijų atstovais.

SAM kviečia aktyviai naudotis portalu tėvelius, visus skiepijimais besidominančius žmones bei sveikatos specialistus.

Išsami informacija:

http://sam.lrv.lt/lt/naujienos/naujasis-europos-skiepijimo-informacijos-portalas-apie-skiepus-aiskiai-ir-argumentuotai