Sukurta svetainė, padėsianti tėvams apsaugoti vaikus nuo traumų ir kitų sužalojimų

Traumos ir nelaimingi atsitikimai yra pasaulinė visuomenės sveikatos problema, o vaikų grupėje – viena pagrindinių mirties priežasčių.
Vaikai yra visuomenės ateitis, kuri turėtų būti vertinama ir saugoma. Jie nuolatos keičiasi, mokosi gyventi ir pažinti supantį pasaulį vis kitais būdais. Kūdikystėje jie labiausiai priklausomi nuo savo tėvų, vėliau nepriklausomybė didėja, vaikai ieško draugų, atsiranda polinkis rizikuoti. Tėvai neturi vaikams uždrausti pažinti pasaulį ir džiaugtis gyvenimu, nes jie nėra jų nuosavybė. Tėvų pareiga – išmokyti vaikus saugiai elgtis ir sudaryti kuo saugesnę aplinką, atsižvelgiant į jų amžių bei raidos ypatybes. Netyčiniai sužalojimai yra viena didžiausių grėsmių Lietuvos vaikų sveikatai ir gyvybei. Dažniausiai juos lemia daugybė aplinkybių, visų pirma – supanti aplinka ir pačių vaikų bei juos prižiūrinčių žmonių elgesys. Tėvai ar kiti vaiką prižiūrintys asmenys turi suvokti, kad visi netyčiniai sužalojimai yra suprantami, nuspėjami ir išvengiami. Žinant netyčinių sužalojimų atsitikimo aplinkybes, planuojant ir atliekant paprastus veiksmus, daugelio iš jų galima išvengti.
Tinklalapis www.saugauvaika.lt yra sukurtas remiantis leidiniu „Tėvams apie įvairaus amžiaus vaikų sužalojimų rūšis“. Tėvai ir kiti suaugę šeimos nariai interneto svetainėje ras informacijos apie vaikų sužalojimų rūšis bei jų prevenciją pagal vaikų amžiaus grupes.
Svetainę sukūrę Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro (SMLPC) visuomenės sveikatos specialistai, tikisi, kad interneto svetainėje patalpinta informacinė medžiaga padės paprastais būdais, atkreipiant vaikų dėmesį į aplinką, juos mokant, apsaugoti vaikus nuo mirčių ir sužalojimų
Platesnę informaciją apie sužalojimus, jų prevenciją galite rasti atsisiuntę leidinį http://www.saugauvaika.lt/Metodines_rekomendacijos_vaiku_s.pdf

Metodines_rekomendacijos_vaiku_s

Pagal SMLPC informaciją parengė Panevėžio mesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą, Ala Kuzmienė.