Supratimo apie mikroorganizmų atsparumą antimikrobinėms medžiagoms didinimas

Antimikrobinis atsparumas – tai mikroorganizmų (bakterijų, virusų, grybelių) savybė išvengti jų gyvybei pavojingo antimikrobinių medžiagų poveikio. Aktualiausia problema sveikatos apsaugoje yra antibakterinis atsparumas – bakterijų atsparumas antibiotikams.
Antibiotikai vartojami ne tik sveikatos, tačiau ir žemės ūkio ir gyvulininkystės srityse, o atsparios bakterijos plinta ir už gydymo įstaigų ar ūkių ribų – jų galima aptikti vandenyje, dirvožemyje, gyvūnų organizmuose. Todėl taikant antimikrobinio atsparumo prevencijos ir kontrolės priemones yra svarbu visų sektorių indėlis (Vienos sveikatos principas) ir siekis vartoti antibiotikus racionaliai.
Visuomenės ir specialistų supratimui apie racionalų antibiotikų vartojimą ir antimikrobinio atsparumo problemą didinimui skirtos Europos supratimo apie antibiotikus dienos (lapkričio 18 d.) ir Pasaulinės supratimo apie antibiotikus savaitės iniciatyvos.
Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistai atkreipia dėmesį į pagrindinius tikslus dėl antimikrobinio atsparumo:

  • pagerinti supratimą apie antimikrobinį atsparumą, pasitelkiant efektyvią komunikaciją, švietimą ir mokymą;
  • padėti žmonėms suprasti, kaip atsiranda atsparumas antibiotikams, kodėl tai kelia pavojų mūsų sveikatai ateityje ir, kad kiekvienas iš mūsų gali ir turi imtis veiksmų kovai su šia problema;
  • sumažinti infekcijų atvejų skaičių pasitelkiant efektyvią higieną, tinkamas sanitarines sąlygas ir infekcijų prevencijos priemones.