Sveika širdis – visos sveikatos pagrindas, tad kviečiame būti neabejingiems savo sveikatai ir kartu paminėti Pasaulinę sveikatos dieną

Mūsų kūne visą parą vyksta nenutrūkstami procesai, tik mes retai apie tai pagalvojame. Deja, tik sustreikavus vienam ar kitam organui, susimąstome, kaip labiau save palepinti.

Nė vienas organizmo audinys, nė viena ląstelė negalėtų normaliai vykdyti savo gyvybinių funkcijų, jeigu negautų maisto medžiagų, deguonies ir nuolat neišskirtų į aplinką gyvybinės veiklos produktų. Tai atlikti organizmui padeda kraujas – viena iš skystų organizmo terpių.

Kaip žinote, kraujas: aprūpina audinius deguonimi, maisto ir kitomis medžiagomis; išgabena iš audinių anglies dvideginį ir kitas medžiagų apykaitos atliekas; dalyvauja organizmo apsauginėse reakcijose; kovoja su ligas sukeliančiais mikroorganizmais; geba krešėti ir kt.

Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, siekdamas sumažinti širdies kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto paplitimą visuomenėje, organizuoja akciją, kuri vyks 2014 m. balandžio 7 d. Panevėžio miesto Laisvės a. prie Kolegijos rūmų, 8.30 – 13.00 val. Akcijos metu „Medicina practica“ mobilioje klinikoje (LR higienos reikalavimus atitinkančiame mikroautobusiuke) bus imami kraujo mėginiai iš Panevėžio miesto žmonių. Profilaktiškai bus ištirta: lipidograma (bendrasis cholesterolis, „gerasis“ ir „blogasis“ cholesterolis, trigliceridai) ir gliukozė.

Norinčius profilaktiškai išsitirti lipidogramą ir gliukozę kviečiame į Visuomenės sveikatos biurą (Respublikos g. 68, 204 kab.) atsiimti kupono, kurį pateikus renginio dieną bus nemokamai paimtas kraujo mėginys. Kuponų kiekis ribotas!

Dėl papildomos informacijos kreiptis tel.: (8-45) 46 32 81

Renginys finansuojamas iš Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos lėšų.