Ugdykite vaikų savisaugą ir atsakomybę

Pirmokui mokslo pradžia – vieni iššūkiai. Viskas nauja ir nežinoma. Ypatingą dėmesį reikia skirti saugai kelyje. Vaiko rūpestis ir dėmesys nukreipti į naują aplinką, todėl, lydėdami į mokyklą, patys suaugusieji privalo elgtis labai atsakingai. Eiti į mokyklą reikia visada tuo pačiu keliu. Privalu laikytis eismo taisyklių: pereiti gatvę tik perėjoje, nebėgti, stebėti eismą. Prieš pereinant gatvę reikia pasižiūrėt į kairę, po to į dešinę, jokiu būdu nesinaudoti telefonu ar ausinuku. Jei į mokyklą važiuoja dviračiu, būtinas šalmas, per perėją dviratį reikia vestis. Saugumas yra svarbiausia, tad ir vėluojant nevalia bėgti. Būtina priminti vaikui, kad gatvė ir šaligatviai nėra žaidimams skirta vieta. Svarbu ugdyti savarankiškumą. Kelis kartus palydėjus ir pamokius, reikia leisti pabandyti nueiti į mokyklą pačiam. Tai ugdo atsakomybę.
Mokykloje taip pat reikia žinoti ne tik režimą ir taisykles, bet ir didesnio pavojingumo zonas, tokias kaip laiptai, turėklų tarpai, laiptų aikštelės. Vaikai turi žinoti, kad net ir grindys gali būti slidžios jas išplovus, dėl šlapios dangos.
Tėvai nuolat privalo priminti, kad negalima eiti su nepažįstamais, nereikia susivilioti siūlomais saldumynais, kramtoma guma ar kt.
Suaugę turi atminti, kad nuolatinis teisingo elgesio kartojimas, mokymas savo pavyzdžiu įtvirtina žinias.