Vasaros traumos. Skendimų prevencija

Vasaros traumos:

 Po ilgo laiko, dėl koronavirusinės infekcijos, namų sąlygose buvę vaikai susiduria su rizika traumuotis, gavę laisvę judėti.

Specialistas turi perspėti apie galimas rizikas mokydamas apšilti prieš aktyvų judėjimą. Būtina priminti apie dėmesingumą, savo jėgų įvertinimą, asmens apsaugos priemonių naudojimą, mažesnių grupių buvimą, atstumo laikymąsi.

Dėmesys ir atsargumas būtinas visur – gatvėje, kieme, prie treniruoklių. Mokyti reikia pasirenkant tinkamą aprangą ir avalynę sportui, bei pagalbą, ištikus traumai.

Informuoti (perspėti) apie galimas traumas, baigiantis mokslo metams, reikia internetu vaikams prieinama forma.

 Skendimų prevencija:

 Kasmet turime liūdną skendimų statistiką. Deja, ji neaplenkia vaikų. Sveikatos priežiūros specialistai neturi galimybės ir kompetencijos mokyti vaikų plaukti. Tačiau mokyti elgesio vandenyje ir prie vandens – būtina.

Vanduo – malonus ir labai pavojingas dalykas, todėl su juo reikalingas ypatingas atsargumas.

Maudytis negalima: tik pavalgius, stipriai sušilus, sloguojant. Šitos būsenos didina pavojų nuskęsti.

Draudžiama šokti į vandenį, net gerai pažįstamose vietose – dugnas kinta net valandos bėgyje. Pavojinga dūkti vandenyje – vienas gurkšnis gali būti pražūtingas.

Prie vandens irgi reikia elgtis saugiai – nežaisti su kamuoliu ar kitu sporto inventoriumi arti vandens. Pagalbą, atsitikus nelaimei, teikti galima tik užtikrinus savo saugumą. Todėl vaikai turi žinoti, kur skambinti ir kaip saugoti save.