Nuorodos

Protų mūšis „Sveikata visiems“

Kviečiame dalyvauti protų mūšyje „Sveikata visiems“, kuris vyks balandžio 16 d. 15 val. Visuomenės sveikatos biuro salėje Respublikos g. 68 (II a.).

Maloniai laukiame miesto įstaigų ir įmonių darbuotojų, bendruomenių narių komandų, studentų ir visų norinčių. Gali dalyvauti ir moksleiviai, tačiau komandos sudėtyje turėtų būti vienas suaugęs asmuo. Komandų registracija vyks iki balandžio 12 d.

Nuostatai ir plakatas pridedami: Protų mūšio „Sveikata visiems“ nuostatai, PROTŲ MŪŠIS Plakatas

Išsamesnė informacija tel. (8 45) 46 32 81.

Bėgimas už organų donorystę: susitikime Panevėžyje, Senvagėje – rytoj, balandžio 13-ąją

Bėgimo dalyviai rytoj rinksis Senvagėje prie viešbučio „Romantic“ (Kranto g. 24, Panevėžys) – čia bus bėgimo starto ir finišo vieta. 9 valandą prasidės dalyvių registracija, o 11 val. 50 min. – renginio pradžia.
Renginio organizatorė „Lietuvos bėgimo taurė”, organizuodama tradicines 51-ąsias bėgimo varžybas „Senvagė 2019“, pakvietė ir čia pirmą kartą startuos bėgančiųjų už organų donorystę 24 žmonių komanda – Nacionalinio transplantacijos biuro darbuotojai, gydytojai, slaugytojos, studentai. Jie bėgs su šūkiu „Organų donorystei TAIP!“. Bėgikai įveiks 1, 3 ir 10 kilometrų distancijas.

Informaciją apie bėgimus rasite čia: 

http://www.begimotaure.lt/?fbclid=IwAR34xGoqeTGhtGQamZ5N67fM1C_-zGwmJRthnugghjWGlO6NmWeD2P7LSx8

 

Susitikimas vėžiu sergantiems pacientams ir artimiesiems „Integracinė onkologija“

Balandžio 11 d. 14.00 val.

Visuomenės sveikatos biuro salėje, Respublikos g. 68, II a.

 

Susitikimo temos:
1. Integeracinė onkologija – kas tai?
2. Papildomų priemonių, padedančių kelionėje per vėžį, rekomendacijos
(fizinis aktyvumas, streso valdymas, joga, mitybos ypatumai, akupunktūra, onkologinis masažas, emocinė savipagalba, miegas).
3. Praktinis dailės terapijos užsiėmimas.

Lektorė onkologė holistė Dainora Mačiulienė

Kovo 22-oji – Pasaulinė vandens diena

Kovo 22-oji – Pasaulinė vandens diena. Šios dienos tikslas – skatinti sąmoningą požiūrį į vandenį ir jo didžiulę svarbą kiekvienam iš mūsų. Šių metų šūkis – „Nepalikime nė vieno be geriamojo vandens“.

Panevėžio visuomenės sveikatos biuro salėje vyko renginys „Vanduo – gyvybė ir sveikata“, skirtas Pasaulinei vandens dienai paminėti.

Visus susirinkusius pasveikino Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktoriaus pavaduotoja Virginija Vaičekonienė

Apie vandenį mums pasakojo UAB „Aukštaitijos vandenys“ atstovas ryšiams su visuomene Svajūnas Mikeška ir visiems dalyviams dovanojo po kepuraitę su UAB „Aukštaitijos vandenys“ simboliu.

Moksleiviai aktyviai dalyvavo viktorinoje apie vandenį, kūrė koliažus „Vanduo mums“. Kovo 6–20 dienomis Biure vyko koliažų paroda, buvo apdovanoti trijų geriausių darbų autoriai bei įteiktos padėkos mokytojams.

Dėkojame konkurso rėmėjams UAB „Aukštaitijos vandenys“, UAB „Lagera“.

Renginį organizavo visuomenės sveikatos specialistės, vykdančios sveikatos priežiūrą mokykloje, Danutė Remeikienė ir Virginija Dapkevičienė.

Kovo 22 d. minima Pasaulinė vandens diena. Kiekvienais metais išrenkamas šios dienos šūkis, atspindintis Vandens dienos tematiką. Šių metų Pasaulinės vandens dienos tema – „Nepalikime nė vieno be geriamojo vandens. Žmogaus teisė į saugų geriamąjį vandenį ir sanitariją“

Vanduo yra sveikatos pagrindas, jis yra būtinas žmogaus organizmui. Žmogus gali išgyventi savaites be maisto, bet tik kelias dienas be vandens.

Būtina ištirti šulinių vandenį

Nors Lietuvoje geriamojo vandens kokybė yra gera, ne visi šalies gyventojai vartoja centralizuotai tiekiamą vandenį. Apie 700 tūkst. gyvenančių kaimuose ar priemiesčiuose gyventojų vartoja šachtinių šulinių gruntinį vandenį. Gruntinis vanduo – tai arčiausiai žemės paviršiaus esantis požeminio vandens sluoksnis, todėl pavasario polaidis vandenį gali užteršti pavojingomis bakterijomis ir cheminėmis medžiagomis. Dažniausiai šachtinių šulinių vanduo užteršiamas dėl netvarkingos ūkinės veiklos. Toks vanduo gali kelti pavojų sveikatai. Pasirūpinkite savo šulinio vandens kokybe patys ir nerizikuokite gerdami labai skaidraus ir labai skanaus savo šulinio vandens, neįsitikinę, ar jis nėra pavojingai užterštas ligas sukeliančiais mikroorganizmais ir nitratais. Toks užterštas geriamasis vanduo ypač pavojingas kūdikiams, asmenims, turintiems silpną imuninę sistemą.

Užteršti paplūdimiai ir maudyklos

Artėjant maudymosi sezonui raginame pasirūpinti ir paplūdimiais bei maudyklomis. Atvirų telkinių vanduo labiausiai būna užterštas pavasarį, kai nutirpus sniegui ir po smarkių liūčių ant kranto esančios šiukšlės bei kiti teršalai patenka į vandenį.

Smarkiai užterštas vanduo negali apsivalyti savaime, todėl įšilusiame ir organinėmis medžiagomis užterštame vandenyje susidaro palankios sąlygos įvairiems patogenams (virusams, bakterijoms, pirmuonių cistoms, kirminų kiaušinėliams) ilgai išlikti gyvybingiems ar net pasidauginti.

Į žmogaus organizmą patekus dideliam ligų sukėlėjų kiekiui, žmogus gali susirgti žarnyno infekcinėmis ligomis, gali atsirasti odos alerginių bėrimų.