Lapkričio 20 d. Panevėžio „Vilties“ progimnazijos 2b klasėje vyko įdomus ir naudingas užsiėmimas „Dantų priežiūra. Dantų draugai ir priešai“. Jį vedė Panevėžio miesto visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Jurgita Jakaitė-Gumbelevičienė.
Pamokos metu mokiniai sužinojo, kaip tinkamai prižiūrėti dantis, kad jie išliktų sveiki ir stiprūs. Naudodami dantų muliažą vaikai praktiškai mokėsi taisyklingai valyti dantis, susipažino su burnos higienos priemonėmis bei jų paskirtimi.
Užsiėmimo metu vyko aktyvi diskusija apie tai, kas padeda išsaugoti sveikus dantis ir kokie įpročiai jiems kenkia. Mokiniai aptarė „dantų draugus“ – naudingus maisto produktus, kurie stiprina dantis ir prisideda prie sveikos šypsenos, bei „dantų priešus“, kurių vartojimą reikėtų riboti.
Vaikai taip pat atliko įvairias užduotis: skirstė maisto produktus į naudingus ir žalingus dantims, padėjo dantų šepetėliui rasti kelią ir sunaikinti bakterijas, nuvedė berniuką prie higienos priemonių, sprendė sudoku tipo kryžiažodį, susijusį su burnos higiena, ir ieškojo bei išbraukė paslėptus žodžius šia tema.
Pamoka buvo kupina praktikos, žaidybinės veiklos ir vertingų žinių, kurios padės vaikams kasdien rūpintis savo dantų sveikata.

